Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinden bu yana 4 ay bitti. Bu dönemde meydana gelenleri gözden geçirdiğimizde başka ülkelerin 14 senede yaşadıklarından fazlasına tekamül ettiğini fark ediyoruz. Ana muhalefet partisi seçim sonuçlarının üzerine gölge düşürmek istedi, başarı elde edemeyinde kabullenmek durumunda kaldı. Biz bu arada kabinemizi oluşturduk. Yeni yönetim sistemini çalıştırmaya başladık. Hem içeride hem dışarıda, siyasi ve ekonomik olarak çok önemli atılımların hazırlıkları içine girdik.

ATEŞE ODUN TAŞIDILAR

Ekonomide 2013 senesinde Gezi olayları ile fitili ateşlenen, 15 Temmuz'da alevlenen sorunların farkındaydık. Bunlar için çok önemli kararlar vermiş olup uygulamaya geçtik. Tam bu esnada kur saldırısı başladı. Hiç bir sebebi olmayan bir kur saldırı ile karşı karşıya kaldık. Ne yazık ki yurdumuz içindeki kimi kesimler de ateşe odun taşıdı.

Ekonomi saldırı hareketlerini belli bir noktada kontrol sağladık. Her şerde bir hayır vardır. Cari açığımızı düşürmeye ve tasarrufa ilişkin hamleler yaptık. Yapısal reformlara hız verdik. Türkiye'yi diz çökertemeyenlerin ekonomi kozunu da boşa çıkardık. Hali hazırda çözüm bekleyen sorunlarımız var. Piyasalarda nakit sıkışıklığı, istihdam gibi durumlar var. Hepsiyle alakalı faaliyetlerimiz var. Öncelikli sorunların üstesinden geldikten sonra problemleri aşmak daha basit olacaktır. Herkesten sabır istiyoruz. Tüm kesimlerin kendi kaynaklarını etkin şekilde kullanarak çarkların dönmesini sağlaması çok önemlidir.

İŞİMİZ ARTIK DAHA KOLAY

Fevkalade dönemler, önlemler ve bununla alakalı fedakarlıklar gerektirir. Artık işimiz daha kolay olacaktır. AK Parti milletiyle yola çıkmış, engelleri milletiyle geçmiş bir partidir. Şehirlerinize döndüğünüzde bu durumu anlatmalısınız. Milletimizin gönlünü fethetmeden hedeflere ulaşamayız. Bu mesele seçim meselesi değildir, beka meselesidir, çocuklarımızın meselesidir, 2053, 2071 vizyonu meselesidir. Partimiz hiçbir zaman'ben' diyenlerin partisi olmamıştır. Bizim kitabımızda 'ben' değil 'biz' vardır.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.