Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuveyt Emiri El Sabah ile Ankara'da ortak basın toplantısında konuştu

Devlet nişanı ülkemizin en yüksek nişanıdır. Bu nişan iki ülke ilişkilerinin ve dostluk bağlarının güçlenmesine yönelik çabaların en üst düzeyde takdir edilmesinin de sembolüdür.

Gerek Suriyeli kardeşlerimize gerek dünyanın diğer bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine yaptığınız yardımlar şahsınızda Kuveyt'in cömertliğinin bir nişanesi olmuştur.

Önümüzdeki dönemde iki ülke arasındaki işbirliğini perçinleyecek adımları kararlılıkla atmaya devam edeceğiz.  

Bu tarihi ziyaret çok güçlü ve anlamlı bir mesajdır. Bu düşüncelerle kadim dostluğumuzun ve kardeşliğimizin en güzide sembolü olacak bu nişanı sizlere takdim etmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum.

Kuveyt Emiri El Sabah yaptığı konuşmada

'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kardeş Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı.

Zati devletinize bana tevcih etmiş olduğunuz devlet nişanından dolayı özellikle teşekkür etmek isterim. Bu bağlamda sizin bu nazik davranışınız şüphesiz kendi içimde büyük bir etki oluşturmaktadır. 

Kuveyt ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki tarihi ve köklü ilişkilerin aslında geleceğe yönelik olarak en güzel yansımasından bir tanesidir.

Her alanda iki ülke olarak bu ilişkilerimizi çok daha ileri taşıma arzusundayız.

Sayın Cumhurbaşkanı zatı devletlerinize Kuveyt tarihini sembolüze eden bir madalyalı da sizlere tevcih etmek isterim.

Bizler Türkiye'nin her türlü arzusunu geleceğe yönelik adımlarını gerçekleştirmesini temenni ederken sizlere sağlık sıhhat ve Türk halkına da daha ilerleme temenni ediyor, Allah'ın selameti üzerinize olsun diyorum.

Kaynak: Star