16 Temmuz 2019
  • Istanbul 27.22°
  • Ankara 26.11°
  • Izmir 30°
İmsak 03:45
Güneş 05:38
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:42
Yatsı 22:27
BIST98.007
Dolar5,7124
Euro6,4137
Altın259,74

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kritik Görüşme!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Suriye'deki son olayların ve ikili ilişkilerini konu edinen telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kritik Görüşme!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Fransız mevkidaşı Macron ile gerçekleştirdiği görüşmede Suriye'deki son durum masaya yatırıldı.

Zeytin Dalı Harekatı hakkında bilgi paylaşımında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin'in terör örgütlerinden arındırılmasının sığınmacıların Suriye'ye geri dönüşlerini beraberinde getireceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Afrin'deki operasyonda sivil insanların zarar görmemesi için tüm önlemlerin alındığını belirttiği görüşmede, Suriye'deki insani durum hakkında BM Güvenlik Konseyi'nde oy birliğiyle kabul edilen ateşkes çağrısına da vurgu yaptı.

Bu gelişmenin memnuniyet verici olduğunu ifade eden iki lider, öncelikle Doğu Guta olmak üzere insani durumun düzelmesi için ateşkesin hayata geçirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Konuşmada, Suriye'de siyasi çözüm için ortak çalışmanın önemine dikkat çekildi.
Kıbrıs'ın da konu edildiği konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, münhasır ekonomik bölge ve hidrokarbon kaynakları hakkında KKTC ve Türkiye'nin hassasiyetlerini hatırlattığı ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron, ilerleyen süreçte de temas halinde olma kararlılıklarını teyit etti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri