Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kritik Görüşme!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Suriye'deki son olayların ve ikili ilişkilerini konu edinen telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kritik Görüşme!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Fransız mevkidaşı Macron ile gerçekleştirdiği görüşmede Suriye'deki son durum masaya yatırıldı.

Zeytin Dalı Harekatı hakkında bilgi paylaşımında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin'in terör örgütlerinden arındırılmasının sığınmacıların Suriye'ye geri dönüşlerini beraberinde getireceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Afrin'deki operasyonda sivil insanların zarar görmemesi için tüm önlemlerin alındığını belirttiği görüşmede, Suriye'deki insani durum hakkında BM Güvenlik Konseyi'nde oy birliğiyle kabul edilen ateşkes çağrısına da vurgu yaptı.

Bu gelişmenin memnuniyet verici olduğunu ifade eden iki lider, öncelikle Doğu Guta olmak üzere insani durumun düzelmesi için ateşkesin hayata geçirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Konuşmada, Suriye'de siyasi çözüm için ortak çalışmanın önemine dikkat çekildi.
Kıbrıs'ın da konu edildiği konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, münhasır ekonomik bölge ve hidrokarbon kaynakları hakkında KKTC ve Türkiye'nin hassasiyetlerini hatırlattığı ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron, ilerleyen süreçte de temas halinde olma kararlılıklarını teyit etti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR