Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kars 6. Olağan il Kongresi'nde konuşuyor.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Benim dedem de burada Sarıkamış'ta şehit olmuştu. Onlar çağrı yapıldığı zaman ta Rize'den yola çıkarak ve Sarıkamış'ta şehadet şerbetini yudumlamışlardı. Burada kökenine, mezhebine bakmaksızın yüzyıllardır hep beraber yaşayan sizleri tüm bölgeye örnek olarak gösteriyoruz.

HAKKIM HELAL DEĞİLDİR

Kars 15 Temmuz'da tankların önüne gövdesini siper ederek kısa sürede hepsini kışlasına geri göndermeyi başarmıştır. Kars bugün de ülkesine saldırmak isteyenlere geçit vermeyeceğini göstermiştir. Kars'a bir teşekkür de 16 Nisan için borçluyum. Yüzde 51 diyerek tercihinizi büyük ve güçlü Türkiye'den yana yaptınız. Kars'ın bizim gönlümüzde hep ayrı bir yeri olmuştur. Bizde Türküyle Kürtüyle Azerisiyle ayrılık yok bizde beraberlik var. Biz ayırabilir miyiz insanoğlunu birbirinden? Gençler, ne makamların ne gücün ne paranın karşısında dik yere eğileceksiniz. Eğilirseniz hakkım size helal değildir! 250 şehidimiz olsun. Birileri Amerikaya gider bu ülkenin asıl sahipleri burada kalır.
 
RIZA SARRAF AÇIKLAMASI

Kimisi Hans'ın kulu kölesi oluyor, kimisi George'un köleliğini yapıyor. Kimisi sahte kurulan mahkemelerde aklı sıra benim ülkemi yargılıyor. Boşuna çabalamayın. Bizim abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun. Sanal mahkemelerde FETÖ denilen hainin uydurma temsilcileriyle kurulan mahkemeler asla benim ülkemi mahkum edemez.

ÇORUM'LA ÇORLUYU BİRBİRİYLE KARIŞTIRDI

2 haftadır devam eden tatsız bir tartışma var. Vaktinizi böyle çirkin iftiralara yanıt vererek harcadığım için özür dileyerek bir kaç husus hakkında açıklama yapacağım. Ana muhalefetin başındaki zat bir iddia ortaya attı. Görünüşte laflar çok büyük özüne bakınca tam bir komedi. Bu şahıs geçtiğimiz hafta Çorum'da söylediğini beyan ettiği iddialara atıfta bulundu. Arkadaşlarımız aradılar böyle bir konuşma bulamadılar. Beyefendi 17 Kasım'da Çorum'a hiç gitmemiş Tekirdağ'daymış Çorum'la Çorlu'yu birbiriyle karıştırdı.