Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Sert Tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yaptığı açıklamalarda geçtiğimiz günlerde canlı yayına çıkarak Türk ordusuna hakaret eden CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Sert Tepki

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na seslenen Erdoğan, 'Senin milletvekilin kalkacak, benim silahlı kuvvetlerime edepsizce, alçakça hakaret edecek ve sen bunu kapıya koyamayacaksın. Mehmetçiğine sahip çıkan bu millet, seni asla affetmeyecektir. Sandıklar da seni affetmeyecektir.' dedi.

'CHP BUNU SIK SIKI YAPIYOR'

CHP milletvekili Ali Mahir Başarır'ın TSK hakkındaki ifadelerini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

'CHP'lilerin sık sık yaptığı, son olarak bir milletvekilinin pervasızca tekrarladığı Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef alan bühtan, bu zihniyetin başlı başına bir milli güvenlik meselesi haline dönüşmekte olduğunun işaretidir. Siyaset, toplum ve sandık mühendisliği hesaplarına öyle dalmış durumdalar ki milleti görecek halleri bile yok. Üstelik bunlar milleti hiçe saymakla kalmayıp ülkenin temel değerlerine ve kurumlarına saldırmayı da adet edindiler. Yüreklerinde Türkiye yerine başka mahfillerin sevgisini taşıyanların, sıfatları milletvekili bile olsa, laf cambazlığıyla bu ülkenin ordusuna bühtan etmesine izin veremeyiz. Bunların içlerindeki kinin ve nefretin sebebi, ne Borsa İstanbul'dur ne Sakarya'daki fabrikadır. Bunların derdi bizatihi Türkiye iledir, Türk milletiyledir, ülkenin hedefleriyledir.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR