24 Ağustos 2019
  • Istanbul 30°
  • Ankara 33°
  • Izmir 37.22°
İmsak 04:42
Güneş 06:15
Öğle 13:12
İkindi 16:57
Akşam 19:58
Yatsı 21:25
BIST97.149
Dolar5,7635
Euro6,4297
Altın282,95

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul Yorumu: Hırsızlara Bırakmayalım

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hacı Osman Torun Camisi'nin açılışında İstanbul seçimlerinden bahsetti. Erdoğan, "Önümüzde sandık var. Bu sandığın hakkını da vereceğiz. İnşallah hırsızlara bu işi bırakmayacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul Yorumu: Hırsızlara Bırakmayalım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alibeyköy'deki Hacı Osman Torun Camisi'nin açılışına katıldı. Açılışta İstanbul seçimleriyle alakalı açıklamalar yapan Erdoğan, "Önümüzde sandık var. Bu sandığın hakkını da vereceğiz. İnşallah hırsızlara bu işi bırakmayacağız. Kendi kültürlerinde şu gördüğünüz anlayışın olmadığı şahıslara bunu bırakmayacağız inşallah. Gece gündüz çalışıp bu işin hakkını verelim" dedi.

Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkanlar şu şekilde;

"Bu külliyeyi amacına uygun olarak kullanmayı da Rabbim bizlere nasip eylesin. Gerçekten güzel bir eser Eyüpsultan'a kazandırılmış oldu. Özellikle Torun ailesinin bu sadaka-i cariyesini Rabbim kabul etsin.

Burası yoğun bir biçimde gelişiyor ve gelişirken bizim Osmanlı'dan beri kültürümüz şudur: Merkezde camilerimiz olur ondan sonra binalarla gelişir. Burası ise önce binalar sonra cami yapılmış oldu. Külliye, gerek erkek, gerek bayan mescidiyle güzel bir örnek teşkil ediyor. Başta müftülüğümüz olmak üzere bütün idarecilerimizin bu işin hakkını vermeleri lazım.

"GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIP BU İŞİN HAKKINI VERELİM"

Gerçekten problemli bir Ramazan geçiriyoruz. Afganistan'da olsun, Arakan'da olsun, Libya'da olsun... Önümüzde de sandık var. Bu sandığın hakkını da vereceğiz. İnşallah hırsızlara bu işi bırakmayacağız. Kendi kültürlerinde şu gördüğünüz anlayışın olmadığı şahıslara bunu bırakmayacağız inşallah. Gece gündüz çalışıp bu işin hakkını verelim."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz