Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hayvan Hakları Yasası Talimatı

Hayvanlara yönelik yapılan işkencelerin son zamanlarda artması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce çıkarılacağını açıkladığı 'Hayvan Hakları Yasası' için çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hayvan Hakları Yasası Talimatı

Hayvanlara yönelik yapılan işkencelerin son zamanlarda artması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce çıkarılacağını açıkladığı 'Hayvan Hakları Yasası' için çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MYK toplantısında gelecek dönemde ele alınacak yasal düzenlemelerle ilgili bilgi alırken, konu Hayvan Hakları Yasası'na geldi.

Başkan Erdoğan, "Bu yasa hâlâ neyi bekliyor? Bir an önce çıkartın" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayvanlara işkence yapanlarla ilgili haberleri ve kamuoyunun tepkilerini ifade ederek, "İnsanlıktan nasibini almamış, bu vicdansızları her gün görüyoruz. Bu nedir böyle" diyerek tepki gösterdi.

CEZALARIN ARTTIRILMASINI İSTEDİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla alakalı sözlerini şu şekilde devam ettirdi:

"Öyle iş olmaz. Hayvanların yaşam koşullarına uygun mu değil mi bakılması gerekir. Veterinerlik hizmetlerinin verilmesi gerekir. Buna ilişkin tüm altyapıyı oluştursunlar. Öyle ki giriş ve çıkışları bile ona göre yapılmalı" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, düzenlemenin bir an önce yasalaşmasını, hayvanlara işkence eden ve öldürenlere verilen cezaların da arttırılmasını istedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR