Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ülke güvenliğimiz açısından çok önemli olan projelerin rakamlarını çoğaltarak sürdüreceğiz. Önümüzdeki yıllarda sözleşmesi imzalanacak 10 adet projemiz daha geliyor. Allah nasip ederse uçak gemimizi de yapacağız. Bunda da kararlıyız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tuzla'da Kınalıada Korveti Denize İndirme töreninde yaptığı açıklamada, "Nedeni ne olursa olsun, Türkiye'nin savunma sanayindeki atılımları engellemeye yönelik tutumlara müsamaha göstermemiz kesinlikle söz konusu dahi olamaz. Böyle bir tutum içine giren, karşılarında bizzat bizi bulurlar. Ülkemiz ve vatandaşlarımız için çalışan, bu arada elbette kendisi de kazanan, gerçekten işinin ehli, gerçekten üretken, gerçekten samimi tüm girişimcilerimiz, tüm şirketlerimiz yanlarında bizim olduğumuzu bilmelidir." dedi.

"PLANLARIMIZIN OMURGASI MUTLUKA MİLLİ İMKANLARA DAYANMALIDIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bir hususu özellikle söylemek istiyorum; herhangi bir bölümde muadil ürünler ve projeler arasında mutlaka kendi şirketimizi, kendi milli kuruluşlarımızı tercih etmek zorundayız. Acil ihtiyaçları karşılayacak kadarını dışarıdan temin yoluna gitsek bile planlarımızın omurgası mutlaka milli imkanlara dayanmalıdır. Gerekirse zaman ve para konusunda bile fedakarlık yaparak bu yolu izlemek zorundayız.