Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Emeklilere Müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayypi Erdoğan, emekliler ile bir araya geldiği iftar programında emeklilere müjde üstüne müjde verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Emeklilere Müjde

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emeklileri konuk ettiği iftar programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizler yıllarınızı verdiğiniz işinizden emekli olmuş kardeşimizsiniz. Emekli olunca yeni bir dönem başlıyor demektir. Kiminiz ertelediği hobilerle kiminiz keyif aldığı işlerle uğraşacaktır. Her biriniz gönlünüz ne istiyorsa onu yapacak bir zamana sahip oluyorsunuz. Emekliliği son değil yeni bir başlangıç olarak görüyorum. Hiç bir emekli kardeşimin bu güzel dönemi evinin duvarlarına hapsolarak geçirmemeli. Sizlerin aileniz ve ülkeniz için yapacağı çok şeyler olduğunu biliyorum. Sizlerin desteğine, katkınıza daima ihtiyacımız olacak’’ diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarına şu şekilde devam etti:

100 BİN EMEKLİYE İKRAMİYE VE MAAŞ MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’İktidara gelince ilk yaptığımız işlerden birisi emeklilerimizin durumuna bakmaktı. Öğle emekli maaşları bağlanıyordu ki onları görünce yüzümüz kızarıyordu. Real olarak 2 katına, 3 katına, 4 katına varan artışlar yaptık. Asgari ücretin altında emekli maaşı alanlar bulunmuyor. Emeklilik için başvuru yapan ancak işlemleri sonuçlanmayan 100 bin vatandaşımız bulunuyordu. Bunların işlemlerini tamamlayarak onların da bayram maaşlarını ve ikramiyelerini almalarını sağlıyoruz, Temmuz zammından da faydalanacaklar’’ diyerek müjdeyi verdi.

"3 BİN 600 EK GÖSTERGEYİ GETİRDİK"

‘’Sosyal güvenlik reformuyla BAĞ-KUR, emekli sandığını tek çatı altında topladık. Geçtiğimiz günlerde yükseköğrenim polislerimiz, hemşirelerimiz din görevlilerimiz için 3 bin 600 ek göstergeyi getirdik. Bundan daha önce emekli olanlar da yararlanacak’’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Hiçbir zaman bol keseden atıp tutup iş başına gelince bunları unutanlardan olmadık. Bazılarının sırtında küfe yok bol bol atıyorlar, bunlara inananlar da oluyor. Bizim sırtımızda küfe var. Yapabileceklerimizi vaat ederiz. Yapamayacaklarımızı vaat etmeyiz. Ne aldananlardan ne de aldatanlardan olacağız’’ diyerek muhalefete yüklendi.

3 AYDA BİR DÖNEMİ KAPANIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "65 aylıkları kendilerine üç ayda bir ödenen kardeşlerimiz, eylül ayının başından itibaren bu maaşlarını aylık almaya başlayacaklar’’ şeklinde konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR