Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan El-Bağdadi'nin Ölümüne Yönelik Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin DAEŞ elebaşı Ebubekir el-Bağdadi'nin ölü ele geçirildiği duyurusuna yönelik bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan El-Bağdadi'nin Ölümüne Yönelik Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin DAEŞ elebaşı Ebubekir el-Bağdadi'nin ölü ele geçirildiği açıklamasına ilişkin, "DEAŞ terör örgütü elebaşının etkisiz hale getirilmesi, teröre karşı müttefiklerimizle ortak yürüttüğümüz mücadelenin önemli bir dönüm noktası olmuştur." sözlerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter aracılığıyla aktardığı açıklamada DEAŞ elebaşı Bağdadi'nin ölü ele geçirilmesine yönelik bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuya yönelik sözleri tam olarak şöyledir:

"DEAŞ terör örgütü elebaşının etkisiz hale getirilmesi, teröre karşı müttefiklerimizle ortak yürüttüğümüz mücadelenin önemli bir dönüm noktası olmuştur. Türkiye, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da terörle mücadeleye katkı sunmaya devam edecektir. DEAŞ, PKK/YPG ve diğer tüm terör örgütleriyle mücadelede en çok bedel ödeyen ülke olarak, bu gelişmeyi memnuniyetle karşılıyoruz.

Teröre karşı müttefiklik ruhuna uygun, kararlı bir mücadele verildiği takdirde tüm insanlığın huzura kavuşacağına gönülden inanıyorum."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR