Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen Diyanet İşleri Başkanlığı Doğu ve Güneydoğu Öğrencileri Yaz Etkinliği kapanış programına katıldı.

DUYGUSAL ANLAR

Programda, Mısır’da Muhammed El Biltaci’nin şehit edilen 17 yaşındaki kızı Esma için yazdığı mektubun seslendirildiği video, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması öncesinde ekranda gösterildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, videoyu izlerken duygusal anlar yaşadı.

BABASINDAN ESMA'YA MEKTUP

Mısır güvenlik güçleri, 14 Ağustos'ta demokrasi yanlılarının gösteri düzenlediği Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarına silahlı müdahalede bulunmuş, müdahale sonrası yaşanan katliamda 3 bin 533 kişi ölmüş, 11 bin 520 kişi yaralanmıştı. Muhammed Biltica'nın Esma'ya yazdığı duygu yüklü mektup İslam coğrafyasında büyük yankı uyandırmıştı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşen Diyanet İşleri Başkanlığı Doğu ve Güneydoğu Öğrencileri Yaz Etkinliği kapanış programında konuştu.

"DİYANETİN BU KONUDA ÇOK EKSİĞİ VAR"

"İmam Hatip'e tahammül edemediler. Farklı bir nesil gelir endişesi taşımışlar. Sırf bunun için eğitim sistemi alt üst yapıldı. Diğer liselerin mezunlarına sözüm olmadı. Kaliteyi oralarda da arayacağız tabikide. FETÖ işte bu zaafı kullanarak ülkemizin başına bela oldu." şeklinde açıklamalarda bulundu.