Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Demokrasi Vurgusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan 24 Haziran seçim zaferi sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Demokrasi Vurgusu

ÜLKEMİZE, MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Bu Türk demokrasisinin gücüdür. Millet yürütme ve yasama görevini verdi. Tüm adayları tebrik ediyorum. Hiç kimsenin kendi başarısızlığını seçimlere bahane etmesin. Sandık güvenliği ve oy kullanma özgürlüğü, Türk demokrasinin gücünün ifadesidir’’ diye konuştu.

DÜNYAYA DEMOKRASİ DERSİ VERDİK

Demokrasi vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Türkiye dünyaya demokrasi dersi vermiştir. Katılım oranı yüzde 90'a yakındır. Türkiye'nin bir demokrasi bayramı daha geride kalmıştır. Seçim sonuçları dolasıyla bizi arayan dost ve kardeş ülkelere şükranlarımı sunuyorum’’ şeklinde konuştu.

Daha fazla çalışacaklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Milletimiz ülkemize bir istikamet belirlemiştir. Artık Meclisimizle beraber çok daha fazla çalışmalıyız’’ dedi.

MİLLETİMİZ YENİ SİSTEMİ FAALİYETE GEÇİRDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Buradan tüm milletime verdiğim sözü bir kez daha söylemek istiyorum: Yaptığımız mücadele devam edecektir. Hiç kimsenin özgürlük alanını kısıtlama gelemeyecek. Milletimiz yeni sistemi faaliyete geçirdi’’ diye konuştu.

Ekonomiye ilişkinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Türkiye'yi dünyanın en büyük 10. ekonomisi yapmak için durmayacağız. Türkiye'nin aydınlık geleceğine giden yolda hiç durmadan yürüyeceğiz’’ şeklinde konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR