Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa'ya Sert Eleştiri! ''Ayıptır''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa'nın Türkiye'ye karşı yapmış olduğu söylemleri eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa'ya Sert Eleştiri! ''Ayıptır''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beykoz Mecidiye Kasrı’nda Anayasa Mahkemesinin 55. Kuruluş yıldönümü nedeniyle verilen yemeğe katıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada çok önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

''BU GÜNLER İBRET VESİKASI OLARAK TARİHE GEÇECEK’’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi, hakkında şunları söyledi:

''Fransa Olağanüstü Hal ile seçime gidince buna ses çıkarmadılar. Ancak Türkiye geçirdiği darbe girişiminden sonra bu uygulamanın aynısını yapınca bizi denetim süreci içine aldıklarını söylediler. Çok kısa ve net bizi denetim sürecine almaları büyük bir ayıptır. Bugünler gelip bitecek ve herkes bu yanlışları tarihin ibret vesikası olarak görecektir. Biz Türkiye olarak bildiğimiz doğru yoldan ayrılmayıp kararlılığımız sürdürüp ilerleyeceğiz.

Erdoğan Anayasa Mahkemesi'nin yemeğinde konuştu

Türkiye demokrasi ve hukuk devleti kararlılığını 15 Temmuz’da hiçbir şeüpheye yer vermeyecek şekilde devam ettirmiştir. Biz Avrupa Birliği başta olmak üzere 16 Nisan anayasa değişikliği oylamasında ülkemizin demokrasi bölümünde sorgulanmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz.’’ dedi.

KILIÇDAROĞLU'DA SEÇİM SONUÇLARINDAN RAHATSIZ OLMUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 8'nci seçim mağlubiyetini YSK'nın üstüne attı. Kılıçdaroğlu seçimlerdeki başarısız sonucunu hazmedemeyince konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine taşımaya karar vermişti.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR