Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Arnavutluk'a Destek Açıklaması!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İSEDAK 35. Bakanlar Toplantısı'nda önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Arnavutluk'a Destek Açıklaması!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İSEDAK 35. Bakanlar Toplantısı'nda önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları tam olarak şöyledir:

İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) 35’inci Bakanlar Oturumunu açarken, hepinizi en kalbi duygularımla, muhabbetle, hürmetle selamlıyorum. İSEDAK Başkanı sıfatıyla siz değerli misafirlerimize ülkemize hoş geldiniz diyorum.

Gönül coğrafyamızın farklı köşelerinden siz kardeşlerimi bir kez daha medeniyetlerin, kıtaların ve kültürlerin buluşma noktası İstanbul’umuzda ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Buradan sizlerin aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimize, dostlarımıza, büyük bir heyecanla toplantımızı takip eden mazlum ve mağdurlara, en derin muhabbetlerimi gönderiyorum.

Tam 566 senedir semalarını “Allah-ü Ekber” nidalarının süslediği bu güzel beldeden, şehirlerin anası Mekke’yi, Peygamber Efendimizin gelişiyle nurlanan, aydınlanan şehir Medine’yi selamlıyorum. Aşkıyla şairlerin gönül odunu harlayan, bugün ise işgal ve zulüm altında inleyen güzel Kudüs’ü selamlıyorum. On yıllardır canları pahasına Kudüs’ün ve Haremi Şerif’in serdarlığını yapan Filistinli yiğitlere özellikle selamlarımı gönderiyorum.

“Arnavutluk Başbakanı Rama’ya geçmiş olsun dileklerimizi ilettim”

Bu vesileyle dün Arnavutluk’ta yaşanan depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Deprem haberini aldıktan sonra, dün gece Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’yı telefonla arayarak, geçmiş olsun dileklerimizi ilettim.

Kendisine, bu sıkıntılı anlarında ülkemizin her türlü yardımı yapmaya hazır olduğunu ifade ettim. Sayın Rama, şu ana kadar 26 kişinin vefat ettiğini, bir kısmı ağır 600’ün üzerinde yaralılarının olduğunu, enkaz altındaki insanların kurtarılması için ise çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü söyledi.

“Tüm İslam dünyasını Arnavutluk’a destek olmaya çağırıyorum”

AFAD ve Kızılay ekiplerimiz ile uçakla giden acil ihtiyaç malzemelerinin bir kısmı Arnavutluk’a ulaşmış bulunuyor. Yardım tırlarımızın da gün içerisinde Arnavutluk’a varacağına inanıyorum. Daha önce birçok kez büyük depremlere maruz kalmış bir ülke olarak, Arnavutluk’un çektiği acıyı çok iyi anlıyoruz. Gerek yaralıların tedavileri gerekse evleri yıkılan veya zarar gören kardeşlerimizin barınma ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında hepimizin Arnavutluk’un yanında olması gerekiyor. Şu anda tabii kış mevsimine girmiş bulunmaktayız. Ben buradan sizlerin aracılığıyla tüm İslam dünyasını Arnavutluk’a destek olmaya çağırıyorum.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR