Teşkilata mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu ifadelere yer verdi.

EL ELE OMUZ OMUZA ÇALIŞMALIYIZ

“2001 senesinde çıktığımız kutlu yol boyunca daima halkımızın gösterdiği istikamete ilerledik. Siyasetimizin merkezine halkımızı yerleştirdik. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet politikasından kesinlikle vazgeçmedik.

Şimdi yeni bir atılım dönemine geçiyoruz. 2023 hedeflerine daha sağlam adımlarla ulaşmak için değişmeliyiz ve tazelenmeliyiz. Dün olduğu gibi yarın da el ele omuz omuza çalışmayı sürdürmeliyiz. Tek vücut halinde harekete geçerek birlik ve beraberlik içinde büyük Türkiye emellerine ulaşacağımıza inancımız sonsuzdur.

2019 seçimleri öncesi tüm Türkiye’de gerçekleştireceğimiz il, ilçe, belde kongreleri ile Kadın ve Gençlik Kolları’nın kongreleri halkımızla yeniden kucaklaşmamıza, yaptığımız hizmetleri anlatmamıza vesile olacaktır. Bu vesileyle AK Parti teşkilatları olarak hazırladığımız kurumsal kimliğimize uymanız ve bu kimlikle belirlenmiş ögelerin dışına çıkmamamız gerektiğini belirtmek isterim.”

MÜZİK VE TANITIM FİLMLERİNE DİKKAT

Hazırlanan kılavuzda ise teşkilatın kongrelerde uyması gereken kurallar şu şekilde sıralandı:

“İl, ilçe ve belde kongrelerinde AK Parti kadrolarının bir takım ruhu ile hareket ettiği görülecek; yapılan tüm işler ve icraatlarla ilgili olumlu bir algılama sağlanacaktır. Partimizin farklı anlamlara yol açabilecek düşünceleri dile getirmemesi açısından verilecek mesajların tek bir ağızdan çıkmasına ve bu açıklamaları yapacak olanların partide yetkili kişiler olmasına dikkat edilmelidir. Parti adına medyaya yapılan açıklamaları önceden belirlenen bir yetkilinin yapması büyük önem taşımaktadır. Herhangi bir sanatçının parçası, AK Parti ile doğrudan ilişkili olmayan müziklerin dinlenmesi, reklam ve tanıtım filmlerinin gösterilmesi AK Parti’nin kurumsal kimliğini olumsuz yönde etkileyecektir."