Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İngiltere Başbakanı Theresa May, Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Cinping ve Hindistan Başbakanı Narendra Modi'ye yeni yıl mesajı yolladı.

TRUMP'A MESAJ: İŞ BİRLİĞİMİZİN ARTACAĞINA İNANIYORUM

Erdoğan, Trump'a hitaben "Sayın Başkan, değerli dostum" diye başladığı yeni yıl tebrik yazısında, geride kalan senenin Türkiye- Amerika Birleşik Devletleri arasında meydana gelen zorlukların üstesinden gelinen ve ikili ilişkilerin hak ettiği düzeye varması için karşılıklı uğraş gösterilen bir yıl olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında "Karşılıklı saygı ve samimi diyaloğa dayanan ikili ilişkilerimizi, stratejik ortaklığımızın gerektirdiği düzeylere çıkaracağımıza ve iş birliğimizin geleceğinin bundan böyle daha parlak olacağına inanıyorum. Birçok ortak sınamayla karşı karşıya gelmdiğimiz uluslararası ortamda, Türk-Amerikan iş birliğinin global barış ve istikrara önemli katkılar vermeye devam edeceğine olan inancımı bir defa daha söylemek isterim. Bu vesileyle yeni senenizi tebrik eder, size ve dost Amerikan halkına sağlık ve esenlik dilerim." sözlerini kullandı.

PUTİN'E İLİŞKİLERİN GÜÇLENDİRİLME VURGUSU

Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e hitaben kaleme aldığı yeni yıl mesajında ise Türkiye-Rusya arasındaki ikili ilişkilerin önemine dikkati çekerek, gelecek sene de bu ilişkilerin yükslerek devam etmesini beklediğini ifade etti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.