Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 29 Ekim Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden videolu mesaj yayınladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı görüntülü mesajında, hem Türkiye'de hem de yurt dışında yaşayan tüm vatandaşların Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik etti.

Cumhuriyet Bayramı mutluluğuna ortak olan herkese en kalbi duygularıyla şükranlarını sunduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet'in ilanının 97'nci sene dönümünde, İstiklal Harbi'nin bütün kahramanları ve Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü tazimle andığını dile getirdi.

Malazgirt Zaferi'nden bugün birçok cephede birden devam edilen terörle mücadele harekatlarına kadar, 1000 senedir vatan topraklarını muhafaza etmek için şehitlik ve gazilikle şereflenen bütün kahramanları rahmet ve şükranla anan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

'HEDEFLERİMİZE ULAŞMA KARARLILIĞI İÇİNDE YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ'

'İstiklal Harbimizi bizzat yöneten, 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı gösterdiği şanlı direnişle bir kez daha gazi unvanı alan, milli iradenin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisimize saygılarımı sunuyorum. Cumhuriyetimizin 100'üncü yıl dönümünü coşkuyla kutlamaya hazırlandığımız bir dönemde, aynı zamanda 2023 hedeflerimize ulaşma kararlılığı içinde yolumuza devam ediyoruz.

Türkiye, demokrasi ve kalkınma mücadelesini, tek parti diktasından darbelere, vesayetin tasallutundan terörle mücadeleye kadar birçok engeli aşarak sürdürmüş bir ülkedir. Bu uzun ve zorlu süreçte karşılaştığımız sıkıntılar, milletimizi istiklal ve istikbal davasından döndürmek bir yana, tam tersine, azmini bilemiştir.'

Türkiye'nin, hür iradesiyle hareket etmesinden bazılarının rahatsız olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

'Cumhuriyetimizin kuruluşuna varan kurtuluş mücadelesinde, yediden yetmişe kenetlenen, tek yürek, tek yumruk olan milletimiz, bugün de birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geleceğini inşa etmektedir. Hedeflerimize yaklaştıkça, ülkemize yönelik saldırıların cephesi genişlemekte, sayısı ve dozu artmaktadır.

Milletimizden aldığımız güçle diplomasiden ekonomiye ve değerlerimize kadar uzanan bu saldırı dalgasını birer birer boşa çıkartıyoruz. Geçmişte çok küçük müdahalelerle sürekli istikamet belirledikleri Türkiye'nin, kendi iradesiyle hareket etmesinden rahatsız olanların sözleri ve eylemlerinin artık hiçbir hükmü kalmamıştır. Ülkemiz, kimin ne dediğine ve ne yaptığına bakmadan, kendi vizyonuna, kendi ajandasına göre hareket etmeyi sürdürecektir.

'BUGÜN 20 YIL ÖNCESİNE GÖRE HER BAKIMDAN ÇOK DAHA GÜÇLÜ, ÇOK DAHA DİRAYETLİ, ÇOK DAHA İNANÇLIYIZ'

Cumhuriyetimizin kurucu iradesi, nasıl bu vatanı yedi düvelin planlarını bozarak işgalden kurtarmışsa, biz de hedeflerimize aynı şekilde ulaşmakta kararlıyız. Bugün, 20 yıl öncesine göre her bakımdan çok daha güçlü, çok daha dirayetli, çok daha inançlıyız. İnşallah ülkemizi 2023 hedeflerimize ulaştırdığımızda, bölgemizde ve dünyada yepyeni bir dönemi de başlatacağız.

'DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR'

Küresel sistemin çarpıklıklarına işaret ettiğimiz 'Dünya 5'ten büyüktür' çağrımızın yankıları giderek genişlerken dostlarımızla birlikte hayalini kurduğumuz huzurlu ve müreffeh geleceğe çok daha büyük umutlarla yürüyoruz. Rabb'im yar ve yardımcımız olsun diyor, bu duygularla bir kez daha Cumhuriyetimizin 97'nci kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum.'

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR