Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İşçi ve emekçilerin haklarını ararken göstereceği demokratik ve barışçı tavrın, demokrasimizin gelişmesi bakımından büyük önem taşıdığını vurgulayan Erdoğan, "Çalışanlarımızın sorunlarının çözümü, çalışma koşullarının iyileştirilmesi, hak ettikleri yaşam standardına ulaşmaları, emeklerinin tam karşılığını almaları, bulunduğum tüm görevlerde önem ve öncelik verdiğim konular arasında yer almıştır" ifadelerini kullandı.

Çalışma hayatıyla ilgili sorunların karışılıklı diyalog ve uzlaşma yöntemiyle çözülebileceğine inandığını belirten Erdoğan, mesajını şöyle bitirdi:

"Bu anlayışın tüm kesimlerce benimsenmesi, çalışanlarımızın ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılanmasında mesafe alınmasının kolaylaşmasını da beraberinde getirecektir.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün barış ve kardeşliğin egemen olduğu, provokasyonlardan uzak, bir bayram havasında kutlanması temennisiyle, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”