Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından adliye binasındaki salonların yetersiz kalmasından dolayı Muğla Ticaret ve Sanayi Odası salonunda yapılan Cumhurbaşkanı Erdoğana suikast girişimi davasının gerçekleştiği çevrede Muğla Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı’ndan güçler ciddi güvenlik önlemleri aldı.

Duruşmaya gelen, sanık yakınları ve gazeteciler, sıkı bir kontrolden geçirilerek içeri alındı. Etraftaki binaların üst katlarına keskin nişancılar yerleştirildi.

‘İDAM İSTERİZ’

Çevrede bulunan ve başka yerlerden duruşmayı izlemek için gelen birçok vatandaş salonun önünde bir araya geldi.

Kendileri için ayrılan alanda toplanan vatandaşlar ellerinde Türk bayrağı ile birlikte, ‘İdam istiyoruz’ sloganları attı.

Diğer yandan geçtiğimiz aylarda, Muğla Ticaret ve Sanayi Odasının salonunda görülen duruşmada, tutuklu sanıklardan Muharebe

Arama Kurtarma (MAK) ekibinden eski astsubay Ömer Faruk Göçmen'e esas hakkındaki savunması için söz verilmişti.

Sanık Göçmen, iki gün devam eden savunmasında kendisine yöneltilen suçlamaları reddederek tahliyesini istemişti.

Göçmen’in savunmasının sona ermesiyle verilen aradan sonra mahkeme heyeti ara kararını açıkladı. Ara kararda, Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ, ByLock kullanıcısı oldukları tespit edilen sanıklar Haldun Gülmez ve Ali Sarıbey'e bu hususta savunma yapmaları için ek süre verildiğini aktarılmıştı.