Muğla'da, ülkeyi bölmeye çalışan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı suikast çalışmaları ve 2 polisin şehit olmasına neden olan hain saldırıya yönelik, 3'ü firari, 43'ü tutuklu 47 zanlının devam eden yargılanma davasının dördüncü duruşmasının üçüncü oturumu başladı.

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından adliyede bulunan salonların fiziki yetersizliğinden dolayı Muğla Ticaret ve Sanayi Odasının salonunda devam eden davaya, tutuklu zanlıların bir kaçı için geniş güvenlik önlemleri alındı. Mahkemenin savunmalarını yapmaları için müşahede altında olan zanlılar ise mahkemeye getirilmedi. Sanıklar, güvenlik ekipleri ile beraber salona getirildiler.

Sanıkların ve dosyalarının hazır olduğu duruşmaya başlandı. Duruşma boyunca, sanıkların savunmaları alınmaya devam edilecek.
Diğer yandan FETÖ'ye karşı, Muğla ve ilçelerinde gerçekleştirilen eş zamanlı "ByLock" operasyonunda, hakkında yakalama kararı olan 37 kişiden 31'i gözaltına alındı.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturma çerçevesinde, Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Muğla ve ilçelerinde arama ve gözaltı kararı verilen farklı meslek gruplarından 37 şüpheli için eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.