Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sırbistan'da Büyük Karşılama!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic tarafından resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sırbistan'da Büyük Karşılama!

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic tarafından Sırbistan Sarayı'nda resmi törenle karşılandı.

Sırbistan Sarayı'ndaki resmi törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic'in hazır olmalarının ardından, top atışları eşliğinde iki ülke milli marşları aktarıldı.

Tören kıtasını kontrolden geçiren Erdoğan ve Vucic, daha sonra heyetleri birbirlerine tanıttı. Erdoğan ve Vucic, törenden sonra iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin 140'ıncı yıl dönümü sebebiyle Sırbistan Devlet Arşivlerindeki belge ve fotoğraflardan oluşan sergiyi dolaştı.

Ardından bire bir yapacakları görüşmeye geçen Erdoğan ve Vucic, Türkiye-Sırbistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin ikinci toplantısına başkanlık edecek.

Anlaşmaların imza törenine katılacak Erdoğan ve Vucic, ortak basın toplantısı gerçekleşecek. Resmi karşılama töreninde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da yer aldı. Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekileri taşıyan "TC TUR" uçağına, Sırbistan hava sahasına girişinde Sırbistan hava kuvvetlerine ait uçaklar hazır bulundu.


Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz