Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Zelanda Devlet Başkanı Reddy ile Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda Devlet Başkanı Reddy ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunun arkasındaki terör gruplarının meydana çıkarılması da inanıyorum ki Yeni Zelanda'yı ciddi manada rahatlatacaktır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Zelanda Devlet Başkanı Reddy ile Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Zelanda Devlet Başkanı Reddy ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda Devlet Başkanı Reddy ile telefonda görüştü. 

TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Zelanda'da 49 kişinin öldüğü, 48 kişinin ise yaralandığı terör saldırısının ardından görüştüğü Yeni Zelanda Devlet Başkanı Reddy'den olayın tüm ayrıntılarının ortaya çıakartılmasını istedi.

"BU İŞİN BİREYSEL OLMADIĞI GÖZÜKÜYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Reddy ile görüşmesinde şu ifadeleri kullandı:

"Terör eylemi sebebiyle geçmiş olsun dileğiyle arıyorum. Tabi bu eylemi özellikle tüm Müslümanlar adına lanetliyorum. Bu vesileyle de sizlerin orada şuandan itibaren bu atılan adım ve maalesef bu teröristin arkasındaki örgütleri meydana çıkarmanızı da özellikle hem ülkeniz hem tüm halkınız için önemli bir adım olarak görüyorum. Teröristin açıklamış olduğu manifesto içeriği itibariyle bu işin bireysel olarak yapılmış bir eylem olmadığını açıkça ortaya koymaktadır. Bunun arkasındaki terör gruplarının meydana çıkarılması da inanıyorum ki Yeni Zelanda'yı ciddi manada rahatlatacaktır. Ben Başkan Yardımcımı ve Dışişleri Bakanımı bir heyetle birlikte Yeni Zelanda'ya gönderiyorum. Onlarla birlikte yeni yol haritasını belirleme noktasında bir değerlendirme yaparsanız bu da çok çok isabetli olacaktır. Özgürlükler ülkesi Yeni Zelanda'ya bir gölge düşürülmesini asla istemeyiz" 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR