Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılan 14 Mart Tıp Bayramı programına katılım sağladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada gerçekleştirdiği konuşmada tıp camiası için; "İnsanın kendini en çok çaresiz hissettiği o kritik zamanda imdada ilk sizler yetişiyorsunuz. Şahsen böylesine önemli bir mesleği icra eden sağlık emekçileriyle hasret gidermekten büyük bahtiyarlık duyuyorum. 14 Mart bu ülkenin okumuş gençliğinin iftiharıdır." dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN FEDAKARLIK AÇIKLMASI

"98 yıl önce 14 Mart'ta şaha kalkan direniş ruhunun bügün de sağlık camiamızda devam ettiğini görüyorum. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 112 Acil Servis görevlilerimizin nasıl fedakarca çalıştığını çok iyi biliyoruz."

''HOLLANDA'YI BOSNA'DAN TANIRIZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında geçtiğimiz cumartesi akşamı Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'ya faşistçe uygulamalar gerçekleştiren Hollanda'ya sert tepki vererek şu sözleri bulundu; "Hollanda'yı ve Hollandalıları Srebrnitsa katliamından tanırız. Onların karakterinin, cibiliyetinin ne kadar bozuk olduğunu 8 bin Boşnak'ı orada nasıl katlettiklerinden tanırız. Kimse bize medeniyet dersi vermesin. Bu milletin anlı aktır ama onların anlı kapkaradır."

Kaynak: En Son Haber