Cumhurbaşkanı Erdoğan Temel Karamollaoğlu'na Cevap Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri kapsamında Akhisar mitinginde halka hitap etti. Cumhurbaşkanı SP adayı Karamollaoğlu’nun hızlı tren açıklamasına da cevap verdi.

"BÖYLE SİYASETÇİ Mİ OLUR"

Saadet Partisi'nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun hızlı trenin hizmet olmadığını söylemesi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biri de çıkmış Sivas'a hızlı treni durduracakmış. Neymiş hızlı tren göçü artırırmış. Böyle siyasetçi mi olur?" diyerek hızlı trenden Manisa'nın da istifade edecek’’ diyerek Karamollaoğlu’na cevap verdi.

"HIZLI TREN HİZMETİNDEN MANİSA DA YARARLANACAK"

Cumhurbaşkanı  Erdoğan ‘’Yıl sonunda 558 yataklı şehir hastanemizi de Manisa'ya kazandırıyoruz. Manisa'ya köprüler yaparak ulaşımı kolaylaştırdık. Bay Kemal sen hayal bile edemezsin, biz yaparız, bizim icatlarımızın ulaştığı yere sizin hayalleriniz bile ulaşamaz. Hızlı tren hizmetinden Manisa da istifade edecek. Biri çıkmış Sivas'a hızlı trene ne gerek var diyor, göç başlarmış, bu adamlardan siyasetçi olur mu?’’ şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aynı konuşmada CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye şu sözlerle cevap verdi:

"İSPAT EDEMİYORSAN NAMERTSİN"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cevabı:

‘’Şimdi 'AK Parti'yi kurarken Pensilvanya'ya gittin mi, gitmedin mi' diye soruyor. Benim gitiğimi söylüyor. Sana ben buradan bir nasihatte bulunayım. Sen siyasette daha çok çıraksın.

Siyaset dürüstlük ister. Senin genel başkanın yalancı. Ama sen de erkenden bir şeyler kaptın, başladın yalana. Benim Pensilvanya'ya giderek izin almak suretiyle AK Parti'yi kurduğumu söylersen bunu ispat etmen gerekir.

Bizim Pensilvanya'dan izin alma ihtiyacımız olmadı. Madem böyle bir iddiada bulunuyorsun, bunu ispat etmen gerekir. İspat edemiyorsan namertsin. Biz partimizi kurduk, 40 yıllık siyasi tecrübemizle kararımızı verdik. Cezaevinden çıktıktan sonra istişarelerimizi yaptık, 16 ay sonra iktidar olduk. Sen nereden izin almaktan bahsediyorsun? Biz istişarelerimizle birlikte halktan ve Hak'tan aldığımız izinle yola çıktık.’’

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR