Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Nevşehir Atatürk Bulvarı'nda gerçekleştirilen mitingde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine "Hacı Bektaş Veli Hazretlerinin şehri Nevşehir, Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir, Selçuklu'nun yadigarı Nevşehir, Osmanlı'ya yöneticiler yetiştirmiş Nevşehir, peri bacalarıyla vadileriyle ayrı bir güzel Nevşehir, turizm ve tarımın şehri Nevşehir, sizleri gönülden, hasretle selamlıyorum Nevşehir’’ ifadelerini kullanarak başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhur İttifakı’na oy isterken "Bu yola çıkış bir Cumhur İttifakı'dır. Bu Cumhur İttifakı'nı beraber koruyacağız. Bu Cumhur İttifakı'na halel getirmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Araya tabanda fitne, fesat sokmak isteyenlere aman ha fırsat vermeyeceğiz. Bu Cumhur ittifakı kolay kurulmadı. Bununla birlikte sözde milletin ittifakı diye ortaya çıkanlara 24 Haziran'da dersi vereceğiz’’ dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkenin husumet yeri değil, muhabbet yerine dönüşeceğinin altını çizdi.

"MİLLİ İRADENİN VESAYETİN KEYFİNE BIRAKILMASINA KİMSE GÖZ YUMAMAZ"

Nevşehir'in bugüne kadar kendilerini hiç mahcup etmediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2002 yılından beri tüm seçimlerde, Nevşehir'in tutumun demokrasiden, adaletten, kalkınmadan yana koyduğunu belirtti.

Nevşehir’in, AK Parti'nin, milli iradenin kalesi olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nevşehir'in yüzde 65,6 gibi Türkiye ortalamasının çok üstünde bir oy oranıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne "evet" dediğini anımsattı.

‘’ÜLKEMİZİ RAHATSIZ EDEN KİM VARSA BİZ ORADAYIZ’’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran öncesi saldırılara değinerek "Bu ülkenin artık böyle kavgalarla kaybedecek tek bir anı bile yoktur. Milli iradenin vesayetin keyfine bırakılmasına artık kimse göz yumamaz. Buna rağmen muhalefet, 24 Haziran sonrası eski sisteme dönmekten söz edebiliyor. 16 Nisan'da milletin ortaya koyduğu güçlü iradeyi yok saymak için kendilerince tezgah kuruyorlar, tezgah. Milletin elinden cumhurbaşkanını seçme yetkisini almak için kapalı kapılar ardında kirli hesaplar yapıyorlar. Biz, boşuna bunlara 'milli irade hırsızları' demiyoruz, biz boşuna bunlara 'eski Türkiye ittifakı' demiyoruz, biz boşuna bunlara 'yıkım ekibi' demiyoruz. Türkiye'nin önünü açacak hiçbir teklifleri, hiçbir projeleri yok’’ diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sincar, Kandil gerekirse oraya da gireriz. Ülkemizi rahatsız eden kim varsa biz oradayız’’ ifadelerini kullandı.

"Türkiye'yi Pensilvanya'daki şarlatana altın tepside sunma niyetindeler’’ şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şarlatan ne diyorsa Kılıçdaroğlu da Muharrem de aynı şeyi söylüyor’’ dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.