Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pençe Operasyonu'na Katılan Askerlere Başarılar Diledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Irak'ta Pençe Operasyonu'nu icra eden askerlere başarılar diledi. Erdoğan mesajında, "Terör örgütü PKK'ya göz açtırmayan kahraman Mehmetçiklerimize sınır ötesindeki bu zorlu operasyonda başarılar diliyorum. Dualarımız sizlerle. Allah yar ve yardımcınız olsun" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pençe Operasyonu'na Katılan Askerlere Başarılar Diledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kuzey Irak'a "Pençe Operasyonu" ile alakalı Twitter sayfasından açıklamalar yaptı. Erdoğan, "Terör örgütü PKK'ya göz açtırmayan kahraman Mehmetçiklerimize sınır ötesindeki bu zorlu operasyonda başarılar diliyorum. Dualarımız sizlerle. Allah yar ve yardımcınız olsun!" dedi.

BÜYÜK HAREKAT İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Pençe Operasyon Planı'nda dün akşam Irak'ın kuzeyindeki Hakurk'ta teröristlerin yuvalandıkları yerlerle alakalı yoğun planlama ve hazırlık çalışmalarının sonrasında düğmeye basıldı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları tarafından Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekat Merkezi'nden gece süresince sevk ve idare edilen harekat, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait ateş destek vasıtalarının atışları ile başladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN HAREKAT MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın kuzeyinde yer alan Hakurk'a operasyon başlatan Mehmetçik için mesaj paylaştı. Erdoğan, "Terör örgütü PKK'ya göz açtırmayan kahraman Mehmetçiklerimize sınır ötesindeki bu zorlu operasyonda başarılar diliyorum. Dualarımız sizlerle. Allah yar ve yardımcınız olsun" dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR