25 Ağustos 2019
  • Istanbul 32.22°
  • Ankara 31.11°
  • Izmir 36.11°
İmsak 04:43
Güneş 06:16
Öğle 13:11
İkindi 16:56
Akşam 19:57
Yatsı 21:23
BIST97.149
Dolar5,7635
Euro6,4297
Altın283,01

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ortada Çok Ciddi Bir Yolsuzluk Var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partili vekiller ile iftar programında bir araya geldi. AK Partili milletvekillerine kesin talimat veren Başkan Erdoğan, tüm milletvekillerinin İstanbul için çalışmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ortada Çok Ciddi Bir Yolsuzluk Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde AK Partili Vekiller ile iftarda bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satırlar şu şekilde:

AK PARTİ BİR KADRO HAREKETİDİR  

AK Parti'yi ve Türk siyasetini yeni vizyonlarla, yeni projelerle, yeni isimlerle hep birlikte zenginleştireceğiz. AK Parti bir kadro partisi olarak kurulmuş bugüne kadar kazandığı başarılara da hep istişareyle, ekip çalışmasıyla, dayanışmayla ulaşmıştır. Bundan sonraki başarılarımızın yolu da işte bu birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi güçlendirmekten geçiyor.

Erdoğan İstanbul seçimleriyle ilgili şunları söyledi;

ÇOK CİDDİ YOLSUZLUK VAR 

31 Mart seçimlerinde büyükşehir seçimlerindeki usulsüzlükleri, hataları araştırırken sandık kurulu üyeleriyle ilgili yanlışı da tespit ettik. Çok ciddi yolsuzluklar yapıldı. Ayrıca oy sayım ve döküm cetvellerine ilişkin de çok ciddi yanlışlar belirledik.

BÜYÜKŞEHİR'DE SONUCU DEĞİŞTİREBİLİYOR

26 ilçede belediye başkanlığında sonucu değiştirmeyen oylar, büyükşehirde toplandığında netice tersine çevrilebiliyor. YSK'nin kararı sadece sandık kurulu üyelerinin usulüne uygun atanmamış olmasına dayanmıyor. Kurul hem bu durumu hem de oy sayım döküm cetvellerindeki usülsüzlükleri gözeterek, her ikisininin birden çakıştığı sandıkları dikkate almıştır.

HER BİR ŞEHRİMİZLE İLGİLİ DEĞERLENDİRMELERİMİZİ YAPIYORUZ

Milletvekili seçiminde yeterli başarıyı elde edemediğimiz yerlerin çoğunda belediye başkanlığı seçiminde de sıkıntılar yaşadık. Demek ki ortada üzerinde hassasiyetle durmamız gereken sorunlar var. Bunların hiç birini de gözden kaçırıyor değiliz. Her bir şehrimizle ilgili değerlendirmelerimizi yapıyoruz.

YENİ İNSANLAR KAZANARAK ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEME HAZIRLANACAĞIZ

Siyaset insan kazanma sanatıdır. Hiçbir arkadaşımızı hiçbir kardeşimizi dışlamadan, kırmadan, kenara koymadan, vefasızlık etmeden sürekli yeni insanlar kazanarak önümüzdeki döneme hazırlanacağız. Velev ki bizim gönlümüzü, kalbimizi kırsalar da.

İZİN VERMEYECEĞİZ

"Türk milletinin tarihinin en kritik mücadelelerinden birini verdiği dönemde, partimizi zayıf düşürme pahasına kendi ajandalarını öne çıkaranlara izin vermeyeceğiz."

CEVAP ÇOK BASİT OYLARI ÇALDILAR

Belçika'da bir seçimin iptali yapılıyor. Niçin Belçika ile kimse ilgilenmiyor. Ne ülkemden ne Avrupa'dan ama İstanbul ile hepsi ilgileniyor. Neden? Seçimi kazandığı halde oyları çalınan AK Parti. Burada cevap çok basit oyları çaldılar.

KAZANMAK DA KAYBETMEK DE VAR

Siyasette kazanmak da kaybetmek de var. Kazanırsak İstanbul'a ve en önemli temsilcisi olduğu kadim medeniyetimize en güzel hizmetleri yapmanın gayreti içinde olacağız.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri