AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu’da halka seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ordu’da yaptığı konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

DÖVİZ SALDIRILARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, döviz saldırılarına ilişkin ‘’Bizi döviz kuru ve kredi notu üzerinden terbiye etmeye heveslenenlere de Osmanlı tokadını sandıkta vuracağız. Sahnede şov yapmanın değil icraat yapmanın, hizmet üretmenin, ülkemize ve şehirlerimize eserler kazandırmanın peşinde koştuk’’ ifadelerini kullandı.

''İFŞA ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP cumhurbaşkanı adayına dair ‘’Belki utanır, kendine çekidüzen verir diye Bay Muharrem'in yalanlarını, tutarsızlıklarını ifşa etmeye devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

‘’Biz izni halktan alırız. İcazeti oralardan değil halktan aldık’’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Suriyeli kardeşlerimizin de geri dönüşleri tamamlanacak. CHP ne diyor 'Suriye'den bu insanları neden aldınız’’ ifadelerini kullandı.

''PYD/YPG BÖLGEYİ TERK EDİYOR''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘’ABD ile vardığımız anlaşmayı hayata geçiriyoruz. Bölücü terör örgütünün Münbiç sınırımızdaki unsurları bulundukları yerleri terk ettiler. Askerlerimiz Münbiç şehrinin etrafında devriye gezmeye başladı. Aşama aşama bölgeyi teröristlerden tamamen temizleyeceğiz. Münbiç'i boşaltıyoruz. Şimdi PYD/YPG orayı terk ediyorlar ve bunu biz diplomasi yoluyla yaptık’’ diye konuştu.

'FINDIK ÜRETİCİSİNİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ'

Yatırımlara ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Denize dolgu yapılarak inşa edilen havalimanını ilimize kim kazandırdı? Havalimanımızdan memnun musunuz? Ordu şehir merkezinin il ve ilçelerinin 2040 yılına kadar olan içme suyu ihtiyacını da karşıladık. 5 baraj daha inşaa ediyoruz. Kale içeriden fethedilir. Bu seçimlerin galibi siz olacaksınız’’ ifadelerine yer verdi.

Kıraathane tartışmalarına değinen Cuhmurbaşkanı Erdoğan ‘’Ben kek dedim o keklik anladı. Bu kütüphanelere 24c saat açık olacak.  24 saat bu millet kütüphanesi açık olacak. Bu okey taşları ile oyalandığı için anlamaz bu işten’’ şeklinde konuştu.

Erdoğan, Fındık üreticilerine ‘’Muhalefet sadece konuşur, biz ne söylediysek yaparız. Fındık üreticilerimizin mağdur olmasına müsaade etmeyeceğiz’’ diyerek müjdeyi verdi.

'BİR İFTİRA DAHA ATTI MAHKEME KARARINI VERDİ'

 Kılıçdaroğlu’nun Man Adası iftiralarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Türkiye cari açığını kapatır ama muhalefet açığını ne yapacağız bilmiyorum. Man Adası diye iftira attı, mahkeme kararını verdi. Bir iftira daha attı yine mahkeme kararını verdi. O paraları fakir guruba ile paylaşacağız’’ diye konuştu.

'BUNLARIN HEPSİ NUMARA'

İnce’nin başörtüsüne ilişkin tutumuna dair konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Muharrem İnce'nin, başörtüsü bile değil, bere takan bir TRT kameramanı bir hanımefendi için Mecliste soru önergesi verecek kadar tahammülsüz olduğunu biliyor musunuz? Şimdi başımıza özgürlükçü kesildiklerine, camiden çıkmadıklarına, herkese mavi boncuk taktıklarına bakmayın. Bunların hepsi numara’’ dedi.

'ÜLKEM ADINA ÜZÜLÜYORUM'

‘’Arada bir ne söylüyormuş diye (İnce'nin) konuşmalarına bakayım diyorum, onca lafı arasında bir tane doğru bulamayınca kendi adıma değil, ülkem ve milletim adına üzülüyorum’’ diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’ Koskoca Türkiye'nin cumhurbaşkanlığı adaylığına böylesine küçük bir kişiliğin çıkartılmış olması karşısında yazık demekten başka bir şey elimizden gelmiyor’’ dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.