Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kartal'da yapılan mitingde halka konuşma yaptı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Kartal'a neler yaptığımızı en iyi siz biliyorsunuz, İstanbul'a ne yapıldığını en iyi siz biliyorsunuz. Umuyorum ki Kartal 24 Haziran'da bizi tek başımıza bırakmayacak. Biz İstanbul'a Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumuz vakit bu Kartal'ın durumu neydi? Biz size efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Anımsayın o Kartal'ın durumunu. Buraları bir ilçe şekline dönüştüren biziz, işte bizden sonra bu CHP kafası burada, nasıl memnun musunuz? Var mı hizmet? Kartal'daki bütün bu sahil yenilemesini biz tamamladık, biz. Benim Kartallı kardeşim şu sahillerde rahat yürüsün diye biz yaptık. Kartal'a son 16 senede 3 katrilyon yatırım yaptık. Bu dediğim belediye dışında, biz belediyedeyken yaptıklarımızı hesaba katmıyorum.

İŞTE NASIL KÜFÜRLER ETTİĞİNİ GÖRÜYORSUNUZ, DİNLEDİNİZ DEĞİL Mİ?

Sağlıkta çekilen eziyetleri biliyorsunuz. Şimdi vaziyet nasıl? İlacınızı tüm eczanelerden alabiliyor musunuz? Eskiden böyle bir hal var mıydı? Bay Kemal SSK'da az eziyet çektirmedi. Şehir hastanesi yaptırma, devlet hastanesi yaptırma. Ne yaptıracaksın? Onu açıkla. Proje açıkla, Bay Muharrem. Sen ne yaptıracaksın onu açıkladı. Memurlara gençlere tekme tokat mı dalacaksın? Nasıl küfürler ettiğini gördünüz, dinlediniz değil mi?

Şimdi bizim Kartalımızda devlet hastanemiz var mı? Şimdi bir de Anadolu Yakasına şehir hastanemizi inşa ediyoruz. Anadolu Yakası'nın sağlık problemi olmayacak kalmayacak. Şimdi ne söylüyorlar, biz niçin şehir hastanesi inşa ediyoruz? O zaman niçin geliyorsunuz?

Bizim bu dönem 2 büyük projemiz var. Millet Bahçeleri ve Millet Kıraathaneleri. Kartal'a güzel millet bahçesi ve millet kıraathanesi açacağız. Biz yapım tarafıyız, onlar yıkım tarafı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.