Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan miting sırasında, Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı adaylığı hususunda geçmişte söylediği yorumları anımsattı.

MUHARREM İNCE'NİN KILIÇDAROĞLU'NA KARŞI GİRDİĞİ YARIŞI HATIRLATTI

Sizlerinde hatırlayacağı üzere 16 Nisan referandumunun ardından CHP'de hangi ismin Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterileceği tartışmaları meydana gelmişti. Tartışmaların en şiddetli kişilerinden birisi ise parti içinde Kılıçdaroğlu'na karşı sürdürdüğü muhalefetle tanınan Yalova Milletvekili Muharrem İnce olmuştu.

KILIÇDAROĞLU'NU İSTİFAYA DAVET EDİYORDU

İnce, Genel Başkanlık yarışına aday olduğunu söyleyerek CHP Genel Başkanı kim olacak ise o kişinin aynı zamanda Cumhurbaşkanı adayı olması lazım olduğu tezini ortaya atmıştı. Bunu yanı sıra Kılıçdaroğlu'nu istifa etmeye davet ederek daha önce kazanamadığı seçimleri saymıştı.

ERDOĞAN O SÖZLERİ HATIRLATTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün 24 Haziran seçimlerine dönük olarak start verdiği Erzurum mitinginde Muharrem İnce'nin Kemal Kılıçdaroğlu konusunda sarf ettiği sözleri anımsatırken kendisini de gülmekten alı koyamadı.

KENDİSİNİ GÜLMEKTEN ALAMADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na, Cumhurbşakanlığı'na sen aday ol, sen aday olmaz isen ben aday olacağım demişti. Başka ne demişti: Yahu bir girdin olmadı, iki girdin olmadı, üç girdin olmadı, dört girdin olmadı, beş girdin olmadı. Daha ne diyim ben sana." demsinin ardından kısa bir süre boyunca gülmekten kendisini alamayarak konuşmakta bir süre zorluk çekti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.