Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin Hizmetinde Mesaimiz Sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yayınladığı videolu paylaşım ile "Milletimizin hizmetinde mesaimiz sürüyor." dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin Hizmetinde Mesaimiz Sürüyor

Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından yayınladığı videolu paylaşım ile coronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yapılan çalışmalara değindi ve "Milletimizin hizmetinde mesaimiz devam ediyor. Tüm kurum ve kuruluşlarlarımızın çalışmalarını yakından takip ediyor, adımlarımızı eşgüdüm içerisinde atmayı sürdürüyoruz." dedi.

"SOSYAL DEVLETTE BÖYLE BİR ADIM ATILAMAZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğalgaz ve elektriğin kesilmesi yönündeki endişelere değinerek,  "Biz daha zor günler yaşadık böyle bir şeye girmedik. Sosyal devlette de böyle bir adım atılamaz." açıklamasında bulundu.

Dün başlatılan uzaktan eğitim sürecini değerlendiren cumhuraşkanı, "İnşallah bu çalışma yöntemiyle geleceğe yönelik çok çok farklı bir sistemi de oluşturmuş oluyoruz, oturtmuş oluyoruz." dedi.

"BİLİM KURULUNA UYALIM"

Özellikle okullardaki tatilinin uzatılıp uzatılmayacağı yönündeki sorulara cevap veren Recep Tayyip Erdoğan, "Bilim Kurulu uzatılmasında fayda var diyorsa ona uyalım, çünkü işin ehli onlar." şeklinde konuştu.

"FAHİŞ FİYATLARLA SATANLARA BU İŞİN HESABINI SORARIZ"

Öte yandan ürünleri fahiş fiyata satanlarla ilgili de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ürünleri çok değişik kanallarla yurt dışına kaçıranlara, ülkemiz içinde bu ürünleri fahiş fiyatlarla satanlara bu işin hesabını sorarız. Ve bunun da bizim yasalarımızda yeri yok. Turizmde 14 günde geri ödeme konusu bunların zaten şuanda Hazine Maliye Bakanlığımız da Turizm Kültür Bakanımız da görüşme halinde." dedi.

BANKALARIN FAALİYETLERİYLE İLGİLİ BİLGİ ALDI

Bankalarla video konferans yoluyla bir araya gelen Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan sırasıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanların coronavirüse karşı verilen mücadele için yaptıklarını dinledi ve konuyla ilgili olarak tek tek bilgi aldı.

Öte yandan Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan da bilgi aldı. Soylu, cumhurbaşkanına toplu ulaşım araçlarındaki azalmayı aktardı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR