Cumhurbaşkanı Erdoğan dün TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı birçok konuya da değindi ve AB ile ilgili açıklamalarda da bulundu. Avrupa Birliği sürecinde birçok şeyi bizzat kendilerinin yaşadığını söyledi.

AB'nin Türkiye'yi almaya çalıştığına da Türkiye'nin mi girmediğini söyledi. 1963 senesinden beri tam 54 yıldır ülkemizi kapısında süründüren bir Avrupa Birliği var dedi. Türkiye'den çok daha sonra başvuran ülkelerin olduğunu ve bu ülkelerin alındığına vurgu yaptı.

Bulgaristan ve Yunanistan örneğini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan bu iki ülke borcunun 400 milyar aveo olduğunu ifade etti. Bu iki ülkeye her türlü desteğin verildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı, Türkiye'ye ise nasıl tutumda bulunduklarını hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Türkiye sıradan bir ülke değil. Biz kapı kulu değiliz. Bizim bir onurumuz, haysiyetimiz var. Bizim bu onurumuz, haysiyetimizle oynanmasına müsaade edemeyiz.'' dedi.

AVRUPA İÇİN ÖNEMLİ BİR ÜLKEYİZ

En son referandum sürecinde yapılanları hatırlatan Cumhurbaşkanı, bu düşünce ve yaklaşımla bir yere varılamayacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine karşı ve bakanlara karşı yapılan saldırılarada değinerek, ''Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına her türlü saldırı yapacaksınız bakanlarıma saldıracaksınız biz de ne olur yapmayın etmeyin bizi alın mı diyeceğiz.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Ben bu milletin izzetini ayaklar altına aldırtmam, şerefini ayaklar altına aldırtmam'' ifadesini kullandı.