Türkiye Okçuluk Vakfı ve Malazgirt Kaymakamlığı tarafından organize edilen Malazgirt Zaferi’nin 946. yıldönümü etkinlikleri için hazırlıklara hız kesmeden devam ediyor.

Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı, Türkiye Okçuluk Vakfı yetkilileri ile beraber 1071 Zafer Anıtı çevresinde bir dizi incelemelerde bulunarak, yapılacak çalışmalar hakkında notlar aldı. Bu yıl kutlama etkinlikleri çerçevesinde ilçeye gelecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve diğer konuklar için gerekli düzenlemeler ise tek tek yapılıyor.

Açıklamalarda bulunan Kaymakam Soner Kırlı, 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi kutlamaları için Türkiye Okçuluk Vakfı yetkilileriyle birlikte hazırlıklara tüm hız kesmeden devam edildiğini belirtti. Kırlı, "26 Ağustos’a sayılı zamanlar kaldı.

Bu sene ki etkiliklere Sayın Cumhurbaşkanımız da katılacak. Bu da bizde ve tüm Malazgirt halkına da çok büyük bir heyecan oluşturmuş durumda. Sayın Cumhurbaşkanımızın tarihi ilçemize gelmeleri ve kutlama etkiliklerine katılmaları ilçemiz için çok büyük bir önem bir durum.

Sayın Cumhurbaşkanımızı çok büyük bir heyecanla beklemekteyiz. Bu sene ki kutlama etkinlikleri çalışmalarımıza yaklaşık 20 gün önceden başladık. Sayın Cumhurbaşkanımız bu sene ki etkinliklere çok önem verdiğini biliyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından bizzat görevlendirilen Türkiye Okçuluk Vakfı yetkilileriyle beraber Malazgirt Zaferinin 946. yıldönümü etkinlikleri hazırlıkları hız kesmeden devam ediyor. Devlet erkânımız en üst düzeyde katılım sağlayacak.

Bu sene etkinliklerimizde çok büyük sürprizler olacak. Malazgirt Zaferi etkilikleri, Çanakkale ruhuyla artık her sene kutlanacak. Bu sene ve bundan sonraki seneler, Malazgirt şanına ve şanlı tarihine yakışır bir kutlama yapacağız.

Bununla ilgili tüm hazırlıklarımızı gerçekleştiriyoruz. Kutlama etkinlikleriyle ilgili detayları ileri ki gönlerde kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.