Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul Beylikdüzü toplu açılış töreninde konuştu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

CEVAP VEREMİYOR

Şayet 1991'den beri kesintisiz istikrarlı şekilde yönetilmiş olsaydı Türkiye şu anki durumundan iki kat fazla büyümüş olacaktı. Ana muhalefetin başındaki zat her yerde konuşuyor. Fakat yalan makinesi. Savaş Ay soruyor 'Sen genel müdürsün beyefendi. Sorumlusu sen değil misin?' diyor. cevap veremiyor.

KILIÇDAROĞLU'NA CEVAP: MUHTAR SEÇİMLE GELİYOR SEÇİMLE!

Böyle bir genel müdür şimdi çıkmış 7 yıl oldu. Bir kasetle geldi partinin başına. Şimdi oradan yalan makinesi çalışıyor. Muhtarlıklar kapatılacakmış. Ya muhtar seçimle geliyor. Yasası var bunun. Cumhurbaşkanı bunu yapamaz. Böyle bir yetkisi yok. Kendisine 500 tane yardımcı atayabilir diyor. Ya eline dizine dursun. Böyle bir şey var mı? Buna haddini bildirmeye var mıyız? Yalancının mumu yatsıya kadar yanar.

Gidiyor bi ihtiyar yaşlı amcayı buluyor. "Bu anlattıklarına inanıyor musun?" diyor. Amca "Biz 15 senedir gördük. Biz ilacımızı alamıyorduk. Şimdi rahat rahat alıyorum. Hanımımı götürüyorum" diyor.

Şimdi Kandil'den Pensilvanya'dan "HAYIR deyin" diye talimat geliyor. İşte o zaman demek ki biz istikamet üzreyiz. Doğru yoldayız. Ülkeye hizmet edenlerin ülkeyi yönetmesi için Evet diyor muyuz? Kardeşlerim 'Hayır' diyenlerin kim olduğunu anlattım. Demek ki 'Kişi sevdikleriyle beraberdir.'

Kardeşlerim biz şunu çok iyi biliyoruz. Milletimiz bugüne kadar bize boyumuz posumuz kaşımız gözümüz için oy vermedi. Yaptığımız hizmetler için oy verdi. Biz bunu biliyoruz. İstanbul'da belediye başkanlığınızı yaptım. Çöp dağları,hava kirliliği, Haliç.. Bunları 2 yıl içerisinde hallettik.

Dünyanın en büyük havalimanını önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde açacağız.

Kaynak: Sabah