Konu ile ilgli alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in annesi Fadimana Halisdemir'in vefat haberinden sonra merhumenin eşi Hasan Hüseyin Halisdemir'i telefonla aradı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefon görüşmesinde Fadimana Halisdemir'in vefatından derin üzüntü duyduğunu söyleyerek, merhumeye Allah'tan rahmet dileğinde bulundu.

Halisdemir ailesinin acılarını tüm kalbiyle paylaştığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhumenin eşi, oğulları ve yakınlarına sabır ve metanet dilediğini aktardı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da Twitter hesabı üzerinden, "Şehidimiz, kahramanımız Ömer Halisdemir'in kıymetli valideleri Fadimana Halisdemir mübarek kandil günü Hakk'a yürüdü. Allah rahmet eylesin." açıklamasını yaptı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Şehidimiz Ömer Halisdemir'i bir kahraman olarak yetiştiren kıymetli annesi Fadimana Halisdemir, Hakk'a yürüdü. Milletimizin başı sağolsun." açıklamasında bulundu.

15 Temmuz darbe girişimi esnasında darbeci general Semih Terzi'yi öldürdükten sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir'in Niğde'de yaşayan 69 yaşındaki annesi Fadimana Halisdemir, evinde rahatsızlanınca hastaneye kaldırılmış, ancak tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Halisdemir ailesine başsağlığı telgrafı gönderdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in annesinin vefatı sebebiye Halisdemir ailesine başsağlığı telgrafı gönderdi.

Alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, anne Fadimana Halisdemir'in vefatının sonrasında Halisdemir ailesine başsağlığı dileklerini telgrafla da iletti.

Kaynak: AA