Erdoğan, "Biz anneleri ayaklarının altı öpülesi olarak bildik ve öyle yaşadık. Anne faklı bir varlıktır. Bizler onların eseriyiz. Onlar bizler için çok çileler çekti, ne kadar çile çektiklerini kendi kızlarımda da görüyorum. Bizim için her an, her gün anneler günüdür. Annelerin ellerinden öpüyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Uluslararası 8. İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı'nda konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanımızı, ekibini, akademisyenlerimizi ve öğrencilerimizi bir araya getiren bu programı düzenledikleri için tebrik ediyorum. Tüm katılımcılara şimdiden tebrik ediyorum.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

İş kazalarında hayatını kaybeden tüm işçilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Tüm kadınların anneler gününü tebrik ediyorum. Bu hayırlı günün tüm kadınlar için hayırlara temenni olmasını diliyorum.

Bu salonda bulunanlar başta olmak üzere tüm kadınların anneler gününü gönülden tebrik ediyorum. Bu anlamlı günün Türkiye'nin ve dünyanın tüm kadınları için bütün anneleri için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

"HER AN ANNELER GÜNÜ"

İbrahim kardeşimizin okuduğu şiir özellikle annesi olmayanları çok başka bir yere taşıdı. Biz anneleri ayaklarının altı öpülesi olarak bildik ve öyle yaşadık. Anne faklı bir varlıktır. Bizler onların eseriyiz.

Onlar bizler için çok çileler çekti, ne kadar çile çektiklerini kendi kızlarımda da görüyorum. Bizim için her an, her gün anneler günüdür. Annelerin ellerinden öpüyorum.

Sabah