Cumhurbaşkanı Erdoğan Fazıl Say'dan Özel İsteğini Canlı Yayında Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon programında ünlü piyanist Fazıl Say ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "Ben kendisinden özellikle 29 Ekim için bir beste yapmasını istedim. O da bir beste yapacak." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fazıl Say'dan Özel İsteğini Canlı Yayında Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say'ın konserine katılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon programında Fazıl Say'dan 29 Ekim'e özel isteğini açıkladı.

LİNDSEY TRUMP'A ANLATMIŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı Fazıl Say konserinden söz ederek, "Fazıl Bey'le de oradaki buluşmamız, o davet önemliydi. Ve çok şeyler de söylendi. Yıldırmaya yönelik filan, ben arkadaşlarıma dedim ki gideceğim. Hatta Lindsey'i orada misafir ettik. O da geldi, birlikte izledik. O da çok memnun oldu, Trump'a da anlatmış. Gayet güzel geçti." ifadelerini kullandı.

FAZIL SAY'DAN ÖZEL İSTEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında, "Ben kendisinden özellikle 29 Ekim için bir beste yapmasını istedim. O da bir beste yapacak. Ve onu da ayrıca bir iki parçasıyla destekleyerek bize 1 saatlik sunumu olacak. Çünkü bizim hakikaten salon muhteşem. Yani diyebilirim ki tam bir opera binası oldu. Eksikleri de olabilir ama ülkemizde bir benzeri daha yok. Fazıl Beyin orayı da beğeneceğine inanıyorum. Sanata çok değer verdik, vermeye devam edeceğiz." dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri