Cumhurbaşkanı Erdoğan: Abu Dabi Büyükelçisini Geri Çekebiliriz

Cuma namazı sonrası kısa açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz'deki sürece yönelik 'En ufak saldırıyı cevapsız bırakmayız' ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Abu Dabi Büyükelçisini Geri Çekebiliriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Abu Dabi Büyükelçisini Geri Çekebiliriz

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Batı Trakya'da soydaşlarımızın kabristanlarını silahla taradılar, ateş altına aldılar. Bunlar hiç olumlu sinyaller değildir. Biz soydaşlarımızın dirisini de ölüsünü de yalnız bırakmayız.' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hz. Ali Camii’ndeki cuma namazından sonra gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının satır başlarında şu ifadeler yer aldı:

'Gemilerimize yapılacak en ufak bir saldırıyı karşılıksız bırakamayız. Eğer bu devam edecek olursa bunun cevabını misliyle alacaklardır. Bunları karşılıksız bırakmamız mümkün değil.

ORUÇ REİS ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRECEK

Oruç Reis 23'üne kadar çalışmalarını sürdürecek. Sayın Şansöyle Merkel ile bunları dün konuştuk. Kendisinin bizden ricası, bu işi yumuşatıp daha korumacı bir anlayış içinde süreci geliştirelim dediler. Mutabık kaldık. Sayın Şansölye de Miçotakis ile de görüşme yaptı. Dilerim Miçotakis de bize söylediği noktaya getirmiş olur.

Temenni ederim ki sayın Almanya Şansölyesi benden sonra Miçotakis ile de görüşme yaptı. Bu görüşmede bize söylediği çizgiye getirmiş olur. Miçotakis burada uluslararası hukuka saygılı kalmazsa, Batı Trakya'da soydaşlarımızın kabristanlarını silahla taradılar, ateş altına aldılar. Bunlar hiç olumlu sinyaller değildir. Biz soydaşlarımızın dirisini de ölüsünü de yalnız bırakmayız. Gereği neyse vakti saati geldiğinde de gereğini yaparız. Bunu da çok açık ve net söylemiş olayım.'

'İSRAİL'DEN BÜYÜKELÇİLİĞİMİZİ GERİ ÇEKEBİLİRİZ'

BAE-İsrail anlaşmasıyla alakalı Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamalarda bulundu:

"İsrail'le şu anda gerek Mısır gerek Yunanistan arasındaki dayanışma, Filistin'e yönelik adım yenilir yutulur bir adım değil. Abu Dabi yönetimiyle özellikle diplomatik ilişkileri askıya almak veyahut da bizim de büyükelçiyi geri çekme gibi bir adımımız olabilir."

Cumhurbaşkanı dolardaki hareketlilikle alakalı olarak şu ifadeleri kullandı:

'Bu hafta içerisinde ekonomi kurulu toplamak suretiyle bir değerlendirme yapacağız. Bunlar yeni ataklar değil. Aynı operasyonları bize yaptılar, devam ediyorlar. Türkiye bu konuda güçlüdür, yere sağlam basmaya devam edecektir.'

KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirleriyle ilgili, 'Özellikle maske, mesafe ve temizlik kurallarına, bu üç kurala milletçe bizim dikkat etmemiz lazım.' ifadelerini kullandı.

OKULLAR AÇILACAK MI?

Okulların açılması meselesiyle ilgili tüm faaliyetleri Bilim Kurulu'unun yürüttüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamada bulundu:

'Bilim Kurulunun aldığı kararlara da gerek bakanlığımız ve bakanlarımız uyuyorlar ve uymaya devam edecekler.'

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR