Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyayı İyilik Değiştirecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5. Uluslararası İyilik Ödülleri töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünyayı hırs, hınç ve haset değil, iyilik değiştirecektir. Dünyayı kin ve nefret değil, ihsan ayakta tutacaktır." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyayı İyilik Değiştirecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İyilik Ödülleri töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5. Uluslararası İyilik Ödülleri töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

HAK VE BATIL MÜCADELESİ DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Dünün Firavunları, Nemrutları vardı, bugünün de Firavunları, Nemrutları var. Hak, batıl mücadelesi dün olduğu gibi bugün de var. Bu mücadele ilanihaye devam edecek." diye konuştu.

DÜNYAYI İYİLİK DEĞİŞTİRECEK

Dünyayı iyiliğin değiştireceğini vurgulayan Erdoğan, "Dünyayı hırs, hınç ve haset değil, iyilik değiştirecektir. Dünyayı kin ve nefret değil, ihsan ayakta tutacaktır." ifadelerini kullandı.

NETENYAHU SEN NE ZALİMSİN!

İsrail Başbakanı Netanyahu'ya sert ifadelerle cevap veren Başkan Erdoğan, "Tayyip Erdoğan'ın ülkesinde gazeteciler cezaevindeymiş. Be Netanyahu sen zalimsin zalim. İsrail'de seçim var diye cezaevlerindeki binlerce kadın, çocuk yaşlı bunlara zulmeden sen değil misin? Dünyada bir zalim aranacaksa ta kendisi sensin. Camiye postallarla giren senin askerin, polisin değil mi? Bunu ne ile izah edeceksin? Bunun izahı olmaz. Bizi tahrik etmeye çalışıyorsan biz tahrik olmayacağız. Biz bu oyunlarla tahrik olmayacak kadar evrensel bir dinin mensuplarıyız, bu oyuna gelmeyiz." diye konuştu.

SİSİ İLE AYNI MASAYA ASLA OTURMAM

Açıklamasında darbeci Sisi'ye ve Avrupa ülkelerine de yüklenen Erdoğan, "Samimi olsaydınız, gerçek demokrat olsaydınız böyle bir idam mekanizmasını çalıştıran davetine icab etmezdiniz. Beni Sisi'yle barıştırmak isteyen çok kişi var. Asla kabul etmiyorum, etmem de. Halkın yüzde 52 oyu almış olan Mursi'yi ve arkadaşlarını mahkum eden bir antidemokratla karşı karşıya gelmem, onunla aynı masaya oturmam." dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz