Cumhurbaşkanı Erdoğan Devlet Bahçeli'yle Görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli, bu hafta bir araya gelerek yerel seçimlerle alakalı konuları yeniden ele alacaklar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Devlet Bahçeli'yle Görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli, bu hafta bir araya gelerek yerel seçimlerle alakalı konuları yeniden ele alacaklar. Yerel seçimde ittifak yapmayacaklarını ancak Cumhur İttifakı'nın sürecini açıklayan AK Parti ve MHP liderleri, genel tabloyu değerlendirerek yerel seçimlerde iş birliği arayışında ikinci turu başlatıyor.

Partilerin 23 Ekim günü gerçekleşen Meclis grup toplantılarında yerelde ittifak arayışını bitirdiklerini açıklayan MHP ve AK Parti Genel Başkanları, yaklaşık bir ay sonra baş başa görüşmede bir araya gelecek. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Bahçeli'yi davet edecek. Liderlerin ikinci tur için partilerin yerel yönetimden sorumlu isimleri Mehmet Özhaseki ve Sadir Durmaz'ı görevlendirilmesi tahmin ediliyor. 23 Mart yerel seçimlerinde genel bir ittifakın zorluğunu belirleyen taraflar, daha lokal işbirliklerini görüşecek.

AK Parti kaynakları'ndan edinilen bilgiye göre; yaşananlara karşın iki parti arasında diyalog iradesinin her zaman olduğunu, hiç kopmadığını ifade ederek en son 16 Ekim'de baş başa görüşen Cumhurbaşkanı Receop Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli'nin bu hafta bir araya geleceklerini açıkladı. Görüşme Başkan Erdoğan'ın davetiyle gerçekleşecek.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR