Cumhurbaşkanı Erdoğan Deprem Bölgesine Gitti

Türkiye'nin lideri olmak zor bir görev bu sebepten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesaisi bitmiyor. Gün içerisinde Van'da partisinin il kongresini gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir AFAD Koordinasyon Merkezi'nde açıklama yaptıktan sonra, enkaz alanlarında incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Deprem Bölgesine Gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Van'daki temaslarının ardından, dün 6.6 büyüklüğünde depremle sarsılan İzmir'e geldi. Erdoğan burada, önce İzmir AFAD Koordinasyon Merkezi'nde yetkililerden bilgi aldıktan sonra açıklamalarda bulundu.

'ENKAZ ALANINA GELDİ'

Açıklamanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremin en büyük hasarı verdiği Bayraklı ilçesine geçti. Mansuroğlu Mahallesi'nde çöken Rıza Bey Apartmanı'nın enkaz alanına giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ve yetkililerden çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın yanı sıra arama kurtarma çalışmalarını yürüten kurumların yetkilileri de eşlik etti.

Erdoğan'a, alandan ayrıldığı sırada bazı vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR