Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'de gerçekleştirilen mitingde vatandaşlara seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kocaeli’deki konuşmasından öne çıkanlar şekilde:

"Adamın dediği ne biliyor musun? 'O' diyor 'kek verecek', 'ben de' diyor 'fabrikada işçi alacağım.' İnanıyor musunuz?’’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Ya sizin hayatınızda böyle bir şey olmamış ki. Siz Nuri Demirağ'ın, rahmetli uçak fabrikası yapan Sivaslı Nuri Demirağ'ın uçak fabrikasını kapatıp gaz ocağı fabrikasına çevirdiniz. Ya CHP budur, CHP budur. Kime yutturacaksınız? Sizin bu ülkede dikili ağacınız yok’’ diye konuştu.

"UFUK YOK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan İnce’yi eleştirerek, "Bay Muharrem, 'Kanal İstanbul'a karşıyım.' diyor. Kafaya bak, kafaya. Yok, ufuk yok. Daha şurada geçenlerde bir gemi Boğaz'da yalıya çarptı. Bu tanker olsaydı Allah muhafaza aylarca orada yangın olurdu. Kafası basmıyor, genel başkanının da basmıyor. Bu CHP'nin tarihi böyle." şeklinde konuştu.

"BUNLAR MİLLETİ İNİM İNİM İNLETTİLER"

CHP’in İslam’a olan yaklaşımı hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Tek parti CHP'si yıllarında milleti bunlar inim inim inlettiler. Kalkınma hamlemizi durdurdular. Bu ülkede 18 yıl boyunca Allah-u ekber nidasını minarelerimize çok görenler, şimdi yeni baskıların, yeni yıkımların hesabını yapıyorlar. Bunlar ezanı Türkçe okutanlar değil mi?" diye konuştu.

"DÜNYAYA EN GÜZEL CEVABI SİZ VERECEKSİNİZ"

24 Haziran genel seçimlerinin bir başka olduğunu ve ülkemizin yeni bir döneme girdiğinin altını çizen  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünya bizimle nasıl uğraşıyor görüyorsunuz. Bizimle uğraşan dünyaya en güzel cevabı siz vereceksiniz, demokratik bir şekilde oylarınızla vereceksiniz’’ ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'NİN ŞOFÖR KOLTUĞUNA OTURMASINA ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"

Diktatör yönetim anlayışı olan CHP’nin ülke yönetimine gelmesini izin vermeyeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Kargadan başka kuş, yıkmaktan başka iş tanımayan bu çapsızların niyetlerini gerçekleştirmesine rıza göstermeyeceğiz’’ diye konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.