AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir’de halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

Diğerlerinde farkını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’biz yaptıklarımızı, projelerimizi anlatıyoruz. Onlar ise gençlerin deyimi ile geyik muhabbeti yapıyor. Bizim asıl gündemimiz yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerdir. Son 10 yılda Eskişehir'e 21 katrilyon yatırım yaptık. Halep oradaysa arşın burada. Eskişehir'e 3.devlet üniversitesini de kurduk. Eskişehir'de eski stadın yerine millet bahçesi yapıyoruz. Biz aldatan olmadık, biz icraatçıyız’’ diye konuştu.

MART'TA ESKİŞEHİR'DE BÜYÜKŞEHİRİ DE ALACAĞIZ

Yerel seçimlere ve Eskişehir’e yapılan yatırımlarla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Mart'ta Eskişehir'de büyükşehri de alacağız. Bunlardan bir şey olmaz. Buraya hızlı treni getirdik mi? Tüm bölünmüş yolları yaptık mı? Eskişehir şehir hastanemiz dev bir eser, bu yıl sonuna kadar hizmete alıyoruz. Eskişehir'de proje aşamasında olan 11 sağlık tesisimiz var. Eskişehir'de TOKİ aracılığı ile 9827 konut projesini hayata geçirdik. Eskişehir-Ankara hızlı tren hattına Konya ve İstanbul'u dahil ettik. Eskişehir-Konya üzerinden Karaman'a bu yıl bağlanacak. Eskişehir'de baraj ve 8 gölet inşa ettik’’ ifadelerini kullandı.

SİZLERE BURADAN SÖZ VERİYORUM

Yatırımlarını anlatmaya devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Eskişehirli çiftçilerimize 1,5 katrilyonluk tarımsal destek verdik. Eskişehir'de bir teknokent ve 16 AR-GE merkezini kurduk. Şimdi buradan sizlere bir söz daha veriyorum Eskişehir'i 2019 Türk Dünyası eğitim başkenti ilan ediyoruz. Bunun hayırlı olmasını diliyorum. Eskişehirli, insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı ile bugünlere geldi. Eskişehir 24 Haziran'da tercihimizi bir kez daha hizmet siyasetinden yana kullanıyor muyuz? Vakit Türkiye vakti diyor muyuz?’’ diye konuştu.

SİZ BU ÜLKEDE ÇIRAK BİLE OLAMADINIZ

Ana muhalefete yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Bu iş havada tavada olmaz icraatla olur, siyaset iddia ve icraat işidir. İddiamız Türkiye'yi, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmek. İcraatımız son 16 yılda Türkiye'yi 3,5 kat büyütmek oldu. Türkiye ilk çeyrekte Hindistan'dan sonra en çok büyüyen ülke oldu. Bunu Bay Kemal anlamaz. Büyümesek bu kadar yatırımı nasıl yapıyoruz Bay Kemal, Bay Muharrem. Siz bu ülkede çırak bile olmadınız’’ diye konuştu.

ASIL KEK BUNLARA DENİR

Ana muhalefetin ‘kek’ eleştirilerine ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Tesla'nın sahibi Elon Musk ziyaretime geldi, gerekir ortaklaşa böyle bir yatırıma girebilir miyiz diye konuştuk. Adam işini biliyor, gelip seni ziyaret edecek hali yok. Yeni havalimanımız açılmadan bereketinin haberleri gelmeye başladı. Bizde 18 yaşına kadar herkes ücretsiz sağlık hizmeti alır ama bundan Bay Kemal'in, Bay Muharrem'in haberi yok. Dev liman projeleriyle ülkemizi uluslararası ticaretin uğrak noktası haline getiriyoruz. Seçim beyannamemizde 146 projemiz var, ana muhalefet sadece kıraathanemiz içindeki keklere takılmış, asıl kek bunlara denir. Bu kadar geyik yeter’’  şeklinde konuştu.

BEN FETÖ'CÜLERİN APOLETLERİNİ SÖKTÜM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnce’nin ‘apolet’ çıkışına cevap vererek ‘’Askerlerimize komutanlarımıza hakaretlerinden ne düşündüğünü anladık. Ne diyor ‘göreve geldiğimde apoletlerini sökeceğim.’ Ya bir kere milletim sana o yetkiyi vermeyecek. Burası bir hukuk devleti. Bu millet sana o apoletleri sökme yetkisi vermeyeceği gibi Metin Temel Paşa’ya o apoletleri taktı. Ne diyor ‘Erdoğan söktü’ diyor. Ben FETÖ’cülerin apoletlerini söktüm’’ ifadelerini kullandı.

DİYARBAKIR MİTİNGİNE KATILANLARIN NEREDEYSE TAMAMI HDP'Lİ

İnce’nin Diyarbakır mitingine gelen seçmene ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Diyarbakır’da dün bir miting yaptı. İstihbarattan aldığım bilgiye göre bu mitinge katılanların neredeyse tamamı HDP’li. Bir tane Türk bayrağı yok. Bunların kimlerle beraber oturup kalktıkları ortada. Mesela FETÖ ile mücadele ve bu ihanet çetesinin ele başının Türkiye’ye iadesi için ne düşünüyor’’ dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.