Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Biz Suriye'yi Terk Etmeyeceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Başkanları Meclis Toplantısı'nda önemli bir konuşma gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Biz Suriye'yi Terk Etmeyeceğiz'

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Başkanları Meclis Toplantısı'nda önemli bir konuşma gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın buradaki açıklamaları tam olarak şöyledir:

- Son dönemde Suriye'de ve sınırlarımız içerisinde yürüttüğümüz operasyonlar, Doğu Akdeniz'deki adımlarımız ülkemize yönelik adeta bir öfke patlamasına yol açtı. Suriye'de devam etmekte olan süreç Türkiye'nin nereden nereye geldiğini göstermesi bakımından çok önemlidir. Dünyada hangi liderle görüştüysek "Suriye'den ne zaman çıkacaksınız?" dedi. Biz de sizin orada ne işiniz var dedik. Bizim 911 kilometre sınırımız var, sizin sınırınız var mı? Yok. DEAŞ'a karşı en büyük mücadeleyi veren biziz. DEAŞ'ın 3 bine ait teröristi oradan çıkartan biziz. Dünyada böyle bir mücadeleyi veren 2. bir ülke yok. Son 4'lü zirvede bunları konuştuk. Siz niye oradasınız? Siz oraları terk etmedikten sonra, Suriye halkı da "teşekkür ederiz, artık gidebilirsiniz" demedikten sonra biz oraları terk etmeyiz. 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri