Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Biz Bunlara Yıkım Ekibi Diyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa'da muhalefete çok sert sözlerle yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefete yıkım ekibi olarak tanımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Biz Bunlara Yıkım Ekibi Diyoruz'

İCRAATLARIMIZLA KONUŞURUZ

‘’Biz hizmetin, projenin yatırımın sadece vaadini veren değiliz, biz icraatlarımızla konuşuruz’’ diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’ Bursa'da 44.5 katrilyon yatırım yaptık. Bursa'ya 3 bin 784 kişi kapasiteli yurt binaları inşa ettik, 7 bin 250 kişilik yeni yurt açacağız. TOKİ aracılığıyla Bursa’da toplam 20 bin 871 konut projesini hayata geçirdik. Bursa bizim hizmetlerimizi en iyi bilen şehirlerden biridir. Türkiye'yi Bursa ile büyüttük bu günlere getirdik. İnşallah 2023 hedeflerine de beraber ulaşacağız’’ ifadelerini kullandı.

Bursa’ya da millet bahçesi müjdesi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’43 bin seyirci kapasiteli Timsah Arena Bursa’ya ayrı bir yakıştı. Eski stadın olduğu yeri de Millet Bahçesi yapıyoruz. Bunun yanında, 750 yataklı Osmangazi Çekirge Devlet Hastanesi, Yenişehir ve Kestel Devlet Hastanelerinin de inşası devam ediyor. Bursa’daki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı 2,8 milyar liralık bir kaynakla destekledik’’ şeklinde konuştu.

Bursa’ya yapılan ve yapılacak yatırımları anlatmaya devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘’2002 yılına kadar Bursa'ya 200 kilometre bölünmüş yol inşa edilmişti, biz buna 343 kilometre daha ekledik. Bursa-Bilecik hızlı tren projesinin yapımı süratle devam ediyor. Gemlik Limanı’nı Bursa’ya bağlamak için hayata geçireceğimiz Bursa-Gemlik demiryolu projemizin hazırlıkları tamamlandı. İnşası süren Gemlik Büyükkumla Barajıyla, Gemlik Körfezi’ndeki yerleşim yerlerine içme, kullanma ve sanayi suyu temin edeceğiz. Bursa'ya yüksek hızlı tren garajı yapacağız, İznik garajının da yapımına başladık.’’ diye konuştu.

"DÜRÜST OLUN"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Bursalı çiftçilerimize son 16 yılda 1.4 katrilyon tarımsal destek verdik, Bay Kemal çiftçiye hiçbir şey vermiyorlar dedi, dürüst olun. Bursa'da bir teknokent, 90 AR-GE merkezi, 12 tasarım merkezi kurduk. Bay Kemal, büyüyen Türkiye olmasa bu projeler yapılır mı? Hindistan'dan sonra dünyada 1 numara olduk, OECD'de 1 numarayız’’ ifadelerini kullandı.

"MUHALEFETİN KÖTÜ BİR HUYU VAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefete yüklenerek ‘’Türkiye'de muhalefetin kötü bir huyu var. Bunlar ter dökmeden iktidar olmak istiyor. Milletimizin kendilerine ülke teslim etmeyeceklerini bildikleri için ikballerini ülkenin batmasına bağladı. Vatan yansa, ateşinde ısınacak kadar gözü dönmüş bir muhalefetimiz var. İşte bunun için, biz bunlara yıkım ekibi diyoruz’’ diye konuştu.

"BAY MUHARREM BUNLARDAN ANLAMAZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan İnce’nin Kılıçdaroğlu’nun dev projelerini anlamayacağını belirterek ‘’Kamulaştırma çalışmaları tamamlandı, altyapı çalışmaları sürüyor. Projenin sadece kamulaştırma ve altyapı çalışmaları 2 milyar liraya mal olacak’’ diye konuştu.

İnce’ye meydan okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Bay Muharrem 24 Haziran'da birinci olmazsan çekip gidecek misin? Bunların hepsi aynı ama kayda giriyor. Arşivde var’’ diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun Man Adası yalanlarına ‘’Bu çolpa herifler, milletimizin kazanımlarına göz dikmiş durumdalar. Yalan mı yalan bunlarda. Ne oldu, Man Adası'nda benim paralar vardı, ailemin paraları vardı. Yargı ne karar verdi, bunları 197 bin liraya mahkum etti. Şimdi Bay Kemal AİHM'e gidecekmiş, nereye gidersen git. Dostların olabilir git. Getir göster makbuz falan ne oldu, hepsi yalan’’ diyerek cevap verdi.

"O DA BİR KÜÇÜK KILIÇDAROĞLU"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘’Biz CHP Genel Başkanının çarkçılığına, dün söylediğini bugün yalanlamasına, yüzü kızarmadan yalan söylemesine, iftira atmasına alışkındık. Bunların cumhurbaşkanı adayları da başımıza kesildi. O da bir küçük Kılıçdaroğlu. Daha doğrusu o da çakma Kılıçdaroğlu. Türkiye bunların aslından ne gördü ki çakmasından hayır bulsun’’ şeklinde konuştu.

 Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR