AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti 27. Başbakanı Binali Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası Tevcih Töreni'nde konuştu.

‘GERÇEKTEN HEPİMİZİN GÖNLÜNDE MÜSTESNA BİR YER EDİNMİŞTİR’

"Sadece son 16 yılda ülkemize milletvekili, Ulaştırma Bakanı, Başbakan olarak hizmet eden Binali Bey, inşallah bundan sonra TBMM Başkanı olarak çalışmalarına devam edecektir. Gerek Bakanlığı gerekse Başbakanlığı döneminde sergilediği uzlaşmacı, kuşatıcı ve samimi yaklaşımını Meclis Başkanlığı sürecinde de devam ettireceğine inanıyorum’’ diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Türkiye Cumhuriyeti'nin son Başbakanı Sayın Binali Yıldırım, 2002'den beri AK Parti hükümetlerinde aldığı görevlerle ülkemizin kalkınması, milletimizin refahı için ortaya koyduğu çabalarla gerçekten hepimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir’’ ifadelerini kullandı.

"40 YILLIK YOLDAŞLIĞIMIZDA BİZLERİ HİÇBİR ZAMAN YOLDA BIRAKMADI"

Binali Yıldırım ile 40 yıllık dostluğuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan ,‘’Binali Bey, asıl 15 Temmuz gecesinde demokrasiye, milletin iradesine, ülkemizin bağımsızlığına sahip çıkan cesaretiyle milletimizin gönlündeki yerini ayrıca pekiştirmiştir’’ diye konuştu.

"TERÖRLE MÜCADELENİN EN BÜYÜK DESTEKÇİLERİNDEN"

Binali Yıldırım’ın terörle mücadeledeki önemene dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bu dönemde Türkiye, terör örgütlerine yönelik tarihinin en başarılı operasyonlarını gerçekleştirmiştir. Hükümetimizin dirayetli adımları karşısında FETÖ bitme noktasına, PKK ve uzantıları ise nefes alamaz duruma gelmiştir’’ şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Binali Bey ile Başbakanlığı döneminde yakaladığımız uyumu inşallah Meclis Başkanlığı döneminde de devam ettireceğimize inanıyorum’’ dedi.

YILDIRIM'A DEVLET ŞEREF MADALYASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 65. Hükümetin Başbakanı Binali Yıldırım'a, hizmet süresince gösterdiği üstün başarı nedeniyle Devlet Şeref Madalyası tevcih etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması sırasında Binali Yıldırım göz yaşlarını tutamadı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.