21 Temmuz 2019
  • Istanbul 29°
  • Ankara 30°
  • Izmir 35°
İmsak 03:51
Güneş 05:42
Öğle 13:16
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:21
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Binali Yıldırım'a Görev Verilip Verilmeyeceğini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Haziran seçimini kaybeden Binali Yıldırım'a yönelik "Tasarrufunuz ne olacak?" sorusuna "Bu kadar kaliteli bir arkadaşımızı kenarda bırakmak gibi bir şey düşünülemez" diye yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Binali Yıldırım'a Görev Verilip Verilmeyeceğini Açıkladı

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Haziran İBB Başkanlığı seçimini kaybeden AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'la alakalı "Tasarrufunuz ne olacak?" sorusuna yanıt verdi. Erdoğan, "Benim bir dava ve yol arkadaşım olarak bu denli yetişmiş, kaliteli bir arkadaşımızı tabi ki kenarda bırakmak gibi bir şey düşünülemez" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek dönüşü uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

BİNALİ YILDIRIM'A GÖREV

Erdoğan'a İBB adaylığı için Meclis Başkanlığı'ndan istifa eden Binali Yıldırım'a yeni dönemde vazife verilip verilmeyeceği de soruldu. Erdoğan, "Binali Bey ile alaklaı bir tasarrufunuz olacak mı?" sorusunu şu şekilde yanıtladı:

Binali bey benim yol arkadaşım, dava arkadaşım. Nerede, nasıl değerlendirme konusu olacaksa bunların da yapı içerisindeki gelişmelere bakarak değerlendirmeleri yaparız. Fakat benim bir dava ve yol arkadaşım olarak bu denli yetişmiş, kaliteli bir arkadaşımızı tabi ki kenarda bırakmak gibi bir şey olamaz.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri