Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Ben Bu Soykırımı Lanetliyorum'

Londra'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin ile dayanışmayı yükseltme noktasında destek açıklaması yaparak Kudüs için miting yapılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Ben Bu Soykırımı Lanetliyorum'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere seyahatinde yaşanan gelişmelere dair önemli açıklamalar yaptı.

'3 GÜN MİLLİ YAS İLAN ETTİK'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Filistinli kardeşlerimizle dayanışma için ülkemizde yarından başlamak üzere 3 gün milli yas ilan ettik" ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İsrail’in zulmüne karşı adım attı ve "Cuma günü öğleden sonra, Yeni Kapı meydanında zulme karşı dev buluşmamızı gerçekleştireceğiz’’ diye konuştu.

'KUDÜS'Ü KAYBETTİĞİMİZ BİR GÜN OLMASINA ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ'

Kudüs'ün kaybedilmesine asla izin verilmeyeceğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Bugünün, İslam dünyası olarak Kudüs'ü kaybettiğimiz bir gün olmasına asla izin vermeyeceğiz. Teröristlerle verdiğimiz mücadele sebebiyle, teröristleri öldürdüğümüz zaman bizi hesaba çekenler, şu anda kendi topraklarını işgal edenlere karşı en ufak bir ses çıkarmıyorlar."

'PEK ÇOK LİDERLE GÖRÜŞMELER YAPACAĞIM'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik orantısız saldırısına dair, "Sayın Abbas ve BM Genel Sekreteri başta olmak üzere pek çok liderle görüşmeler yapacağım" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı olarak ramazan ayı boyunca üye ülkelerde Filistinli kardeşlerimiz için yardım kampanyası düzenleyeceğiz" diye bildirdi.

'GAZZE'DEKİ YARALILARIN TAHLİYESİ İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARA BAŞLADIK'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Kızılayı'nın 100 bin dolar değerinde acil alım yaptığını ve Gazze'deki hastanelere bu yardımları götürme çalışmalarının başladığını ifade ederek, "AFAD ve Genelkurmay Başkanlığımızın koordinasyonunda Gazze'deki yaralıların tahliyesi için gerekli çalışmalara başladık’’ şeklinde konuştu.

'MANKURT TİPLERİ DE ÜZÜNTÜYLE TAKİP EDİYORUZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ ve PKK’ya ilişkin, "Türkiye'ye ve Türk düşmanlığını görev addeden bir sürü mankurt tipleri de üzüntüyle takip ediyoruz. Yabancılar ülkemizle ilgili değerlendirmelerde en azından bazı ilkelere saygı gösterirken, bu tetikçiler her türlü yalanı ve iftirayı fütursuzca kullanıyorlar, buldukları her fırsatta milletimiz hakkında hakaretamiz cümleler kurmayı maharet sanıyorlar, başka ülkelerin lejyoneri olmayı, bize gazetecilik, akademisyenlik, ilericilik diye yutturmaya çalışıyorlar." şeklinde konuştu.

'FİLİSTİN İÇİN DİYARBAKIR'DA MİTİNG'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Filistin ile dayanışma konusunda, "Filistinli kardeşlerimizle dayanışmamızı göstermek için Pazar günü Diyarbakır'da mitingler düzenleyeceğiz’’ diye konuştu.

'EFENDİSİNE KARŞI EZİK, KENDİ İNSANINA KARŞI KÜSTAH, NOBRAN..'

Sosyal medyada yürütülen hain kampanyalara  dair konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sosyal medya üzerinden Türkiye karşıtı kampanya yürütmeyi, sahte, sanal hesaplar üzerinden iftiralar yaymayı muhaliflik olarak görüyorlar. Efendisine karşı ezik, kendi insanına karşı küstah, nobran ve acımasız bu karakterlerin tek bir vazifesi vardır; o da tetikçiliktir, taşeronluktur. Bunların içinde bulundukları haletiruhiye ise vatansızlık sendromudur’’ ifadelerini kullandı.

'SEÇİM ÖNCESİ YURT DIŞI MERKEZLİ MANİPÜLASYONLAR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran’da seçimlerine dair şu ifadeleri kullandı:

"Her seçim öncesi Türkiye, yurt dışı merkezli manipülasyonlara maruz kalıyor. Son zamanlarda bu tür müdahaleler giderek daha çirkin ve kasıtlı bir hal almaya başladı. Terör örgütlerinin cirit attığı Avrupa ülkeleri, demokrasiyle, hak ve özgürlüklerle kesinlikle bağdaşmayacak bir şekilde seçimlere yönelik çalışmalarımızı engelliyorlar. Bilmiyorlar ki, gönüllerin arasına engeller koymak, bariyerler dizebilmek, setler kurabilmek mümkün değildir."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR