Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO'da AK Partili 884 belediye başkanı ile görüştü. Toplantının basına kapalı bölümünde Cumhurbaşkanı, belediye başkanlarına yönelik sert uyarılarında bulundu.

"BELEDİYE BAŞKANLARINA ULAŞAMIYORUZ" ELEŞTİRİLERİNİ İLETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halktan gelen " Belediye başkanlarına ulaşamıyoruz" eleştirilerini ilk ağızdan iletti, bunun AK Parti'nin ilkeleri ile ters olduğunu söyledi. Asıl patronun halk olduğunu, halkla daha çok temasta bulunmalarını belirtti.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediye Başkanları Toplantısı’nda kendi heykelinin yapılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediye Başkanları Toplantısı’nda kendi heykelinin yapılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İzmit belediye tarafından hazırlanan 15 Temmuz tarihinde yaşananların anlatılmasını amaçlayan parkta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büstüne de yer verilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu heykel ile ilgili olarak, ‘Şahsıma ait heykel ve benzeri büst çalışması yapmışlar. Bu haberi aldığımda gerçekten çok üzüldüm. Böyle bir şeyin bizin değerlerimizde yeri yoktur. Ben ne heykelimin yapılmasını, ne büstler dikilmesini, nede benzeri çalışmaların yapılmasını istemiyorum. Söz konusu heykeli belediyelerimiz kaldırdı. Bundan sonra böyle bir çalışmaya yer verilmesin. Heykel yerine hizmete dayalı eserlere yer verildin.’ açıklamasını yaptı.

'KENDİMİZLE YARIŞIYORUZ'

Diğer yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Belediyecilikte yarıştığımız rakiplerimiz değil. Onlardan ziyade kendimizle yarışıyoruz. İlerleyen zamanlarda gerçekleşecek seçimde çıtayı zirveye çıkaracağız. Bu doğrultuda yeni projeler oluşturmamız ve ekipleri organize etmemiz lazım.’

‘Belediyecilikten başlayarak Türkiye'nin yönetimine ilerleyen yolun en doğru yol olduğunu çoğu uygulama ve deneylerle gördük. Vatana ve millete hizmet etmenin yalnızca yolları yapmak olmadığını milletimizin gönüllerini de onarmak olduğunu yaşayarak gördük.’ açıklamalarında bulundu.