Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aynı Kararlılıkla Yola Devam Ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun parlamenter sisteme dönme çağrısına ilişkin, "Millet kararını verdi bu iş bitmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu'nun (referandum çağrısı) bu ifadesiyle hareket edecek değiliz. Yola koyulduk, aynı kararlılıkla yola devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Japonya'ya Hareketinden Önce Açıklamalarda Bulunuyor (Canlı Yayın)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Osaka'ya hareketi öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda buludu.

"AYNI KARARLILIKLA YOLA DEVAM EDİYORUZ"  

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun parlamenter sisteme dönme çağrısına ile ilgili, "Sayın Kılıçdaroğlu, kendi söylüyor kendi dinliyor. Millet kararını verdi bu iş bitmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu'nun (referandum çağrısı) bu ifadesiyle hareket edecek değiliz. Yola koyulduk, aynı kararlılıkla yola devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

"BU İZLENİMLERİ HİÇ ALMADIM"  

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "NATO ülkeleri birbirine yaptırım uygulamaya başladıysa doğrusu bunu bilmiyorum. Sayın Trump ile görüşmelerimde bu izlenimleri hiç almadım." dedi.

"TRT'DEKİ ARKADAŞLARIMIZ BİLİRLER"  

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Osman Öcalan'ın kırmızı bültenle arandığı bilmiyorum. TRT Kürdide program yapmışsa bunu TRT'deki arkadaşlarımız bilirler onlara güveniyorum." diye konuştu.

"MÜNBİÇ'TE İŞİN TAKİPÇİSİYİZ"   

Münbiç ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Münbiç'te işin takipçisiyiz, verilen sözü tutmaları gerekiyor. Münbiç yüzde 90'a yakın Araplara aittir." ifadelerini kullandı.

DOĞU AKDENİZ'DEKİ GELİŞMELER   

Fatih sondaj gemisinin Doğu Akdeniz'deki çalışmalarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu denizlerden çıkabilecek nema neyse Kıbrıs'ta yaşayan herkesin hakkı vardır. Güney Kıbrıs'ın kontrolünde yapacağız derseniz evet diyemeyiz. Biz paylaşmasını biliriz. Doğu Akdeniz'de prensibimiz win win esasına dayalıdır. Karşı taraftakilerin de bize aynı adaletle davranması lazım." dedi.

"KİMİ NASIL DEĞERLENDİRECEĞİMİZİ BİZ GAYET İYİ BİLİRİZ"  

Binali Yıldırım'ın kabineye gireceği iddiaları ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlar özellikle partimiz içerisinde bir fitnenin çıkarılmasına yönelik söylemlerdir. Kimsenin kulak asmaması gerekir. Ne zaman, nerede, kimi nasıl değerlendireceğimizi biz gayet iyi biliriz." diye konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR